PP: Radomiak II Radom - Mazowsze Grójec 0:0/ k. 4:3. Finał dla Radomiaka!

Dodano: 23 października 2013 | 17:06
Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry i rzutach karnych, Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego trafił do Radomiaka.
Dla naszej drużyny już samo dotarcie do finału tych rozgrywek było niezłym wyczynem, ale jak już się do tego finału awansowało, to - grając dodatkowo na własnym stadionie - nie wypadało przegrać. Nawet, jeżeli za przeciwnika ma się wicelidera tabeli IV-ligi, Mazowsze Grójec.

O pierwszej połowie w zasadzie nie ma co wspominać. Znacznie ciekawiej było w drugiej, choć nie za sprawą porywających akcji ofensywnych. Wszystko zaczęło się w 65. minucie kiedy to Michał Dusiński brutalnie sfaulował Włodzimierza Putona i został ukarany za to zagranie czerwoną kartką. W 72. minucie grający w osłabieniu goście domagali się rzutu karnego za - ich zdaniem - faul Piotra Banasiaka, ale sędzia był pewny swojej decyzji o niedyktowaniu jedenastki. Od 75. minuty Mazowsze grało już w dziewiątkę! Wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Wnuka wyciął równo z trawą bramkarz Igor Strzyga i z czerwoną kartką na koncie musiał opuścić plac gry. Swoją drogą, gdyby nie interwencja golkipera z Grójca, to rzutów karnych mogłoby nie być.

Chyba wszyscy zgromadzeni na stadionie przy Struga byli przekonani, że grając z przewagą dwóch zawodników zieloni strzelą zwycięskiego gola, ale pomimo kilku okazji tak się nie stało i byliśmy świadkami rzutów karnych. W tych bezbłędni okazali się podopieczni Piotra Wątorskiego i to oni sięgnęli po główne trofeum. Duża w tym zasługa Piotra Banasiaka, który obronił dwie jedenastki.

Oprócz awansu do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego, w którym druga drużyna Radomiaka będzie rywalizować na wiosnę, zieloni otrzymali także nagrody od sponsora rozgrywek firmy Zyko-Dróg: puchar, stroje i torby sportowe oraz 2,5 tysiąca złotych. Ponadto strzelec decydującej bramki, Szymon Stanisławski otrzymał piłkę z podpisem Michała Żewłakowa od prezesa MZPN Zdzisława Łazarczyka.

Radomiak II Radom - Mazowsze Grójec 0:0/ k. 4:3
(0:1 Złoch, 1:1 Skałbania, 1:2 Jaskólski, 2:2 Wnuk, 2:2 Wiatrak - broni Banasiak, 3:2 Wójcik, 3:3 Stolarek, 4:3 Stanisławski, 4:3 Mortka - broni Banasiak)

Radomiak: Banasiak - Szewczyk, Siepetowski, Mirowski, Włodarczyk, Bojek (46' Stanisławski), Michalski (46' Wnuk), Puton W. (73' Neska), Wójcik, Gil R. (10' Kleczewski), Skałbania

Mazowsze: Strzyga - Kalinowski (46' Gałka), Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz, Złoch, Lesisz (78' Prasek), Zięba (46' Dusiński), Stolarek, Jaskólski, Grodzki

żółte kartki: Skałbania, Wójcik - Wiatrak, Jaskólski, Złoch

czerwona kartka: Dusiński, Strzyga

sędziował: Łukasz Gnat

***
Tegoroczna edycja Pucharu Polski na szczeblu ROZPN była 30-tą, jubileuszową. Drugi zespół Radomiaka sięgnął po to trofeum po 29 latach, trzeci raz w historii.