Abdoul Tapsoba został trzecim po Karolu Angielskim i Leonrado Rocha piłkarzem z hat-trickiem dla Radomiaka w ekstraklasie. Wszyscy trzej dokonali tego w meczach domowych, a co najmniej jeden gol był strzelony głową.
Tapsoba strzelanie w poniedziałek rozpoczął głową w 26. minucie wykorzystując dośrodkowanie od Elvesa Balde. Ten sam zawodnik asystował mu przy trzecim golu tuż po zmianie stron. Drugiego zdobył natomiast tuż przed przerwą strzałem z dystansu.
Poprzednim piłkarzem, który ustrzelił dla Radomiaka hat-tricka w najwyższej klasie rozgrywkowej był lider klubowej klasyfikacji strzelców w ESA Leonardo Rocha. Portugalczyk tego wyczynu dokonał we wrześniu 2024 roku również na stadionie przy ul. Struga 63 i również z Bruno Baltazarem na ławce, w wygranym 4:0 meczu z kielecką Koroną.
Pierwszym piłkarzem w historii z hat-trickim był Karol Angielski. Wicelider klubowej klasyfikacji trzy razy trafił do siatki krakowskiej Wisły na stadionie przy ul. Narutowicza w ostatnim meczu pierwszego sezonu po powrocie do ESA. "Zieloni" przegrywali wówczas do przerwy 0:2, ale ostatecznie zwyciężyli 4:2.