Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

-2 punkty po 28. kolejce

• Dodano: 15 kwietnia 2025 | 16:57
-2 punkty po 28. kolejce
O 2 punkty po 28. kolejce zmalała przewaga Radomiaka nad strefą spadkową i na 6 kolejek przed końcem sezonu wynosi 8 punktów. Raków został 4. zespołem, z którym Radomiak w tym sezonie w dwumeczu nie zapunktował.
Rozmiar czcionki:A+A-
Z obecnych ekstraklasowiczów najwięcej razy w historii Radomiak grał z Widzewem i właśnie Rakowem. Sobotnie spotkanie było już meczem nr 28. Raków pozostał w gronie 6 zespołów, z którymi "Zieloni" nigdy w ekstraklasie nie wygrali na wyjeździe i jednocześnie dołączył do Jagiellonii, Górnika i Zagłębia, czyli zespołów, z którymi w tym sezonie w dwumeczu nie zdobyli punktu. W każdym z poprzednich sezonów Radomiak w dwumeczu z Rakowem punktował, a jeżeli przegrywał to zawsze do 0. Tym razem strzelił gola, ale nie dał on punktów.

Radomiak pierwszy raz od 8 listopada 2024 roku (wygrana z Pogonią 1:0) otworzył wynik. Był to 8. mecz w tym sezonie, kiedy to "Zieloni" pierwsi zdobyli gola, z czego 2, w którym nie zdobyli punktu. Identycznie było w jesiennym domowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Wówczas również po pierwszej połowie był bezbramkowy remis i Radomiak tak jak w Częstochowie przegrał 1:2.

Uwzględniając wszystkie 5 sezonów w ekstraklasie, dotychczas było 65 meczów, w których Radomiak pierwszy strzelił gola i co ciekawe, w żadnym z takich spotkań tak jak miało to miejsce w Częstochowie, nie przegrywał do przerwy.

Radomiak przegrał 14 mecz w sezonie, z czego 9 wyjazdowy. Po powrocie do ekstraklasy w żadnym sezonie nie doznał tylu porażek poza Radomiem (21/22 - 5, 22/23 - 6, 23/24-8).

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak