Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Do "wzięcia" 27 punktów

• Dodano: 13 kwietnia 2018 | 22:41
Do "wzięcia" 27 punktów
Za Radomiakiem ponad jedna trzecia rundy wiosennej. Zieloni rozegrali sześć z piętnastu spotkań, w których zdobyli dokładnie połowę punktów. Przed naszym zespołem teraz bardzo trudny kalendarz.
Rozmiar czcionki:A+A-
Trzy zwycięstwa i trzy porażki to bilans tegorocznych gier. Patrząc na tabelę, Radomiak w pierwszej części rundy wiosennej rywalizował tylko z drużynami z drugiej połówki tabeli, w tym z zespołami zajmującymi trzy ostatnie miejsca (Legionovia, Gwardia, MKS Kluczbork).

Na dziewięć spotkań, które zostało zielonym do rozegrania, aż siedem to mecze z drużynami z górnej połowy tabeli, w tym konfrontacje ze ścisłą czołówką i to w dodatku na wyjeździe. Z drużyn z dolnych rejonów tabeli Radomiak zagra tylko ze Stalą Stalowa Wola i Wisłą Puławy (oba zespoły zieloni podejmą przy Narutowicza).

Pięć z dziewięciu pozostałych meczów to wyjazdy. Pierwszy z nich, najdalszy w całej rundzie już w najbliższy poniedziałek do Stargardu na mecz z Błękitnymi. Kolejne delegacje to Jastrzębie Zdrój, Łódź, Poznań i na koniec Bełchatów.

Oprócz wspomnianej wyżej Stali i Wisły do Radomia zawitają w maju dwa zespoły, które jak na razie plasują się w górnej połowie stawki, Znicz i Olimpia.

Do "wzięcia" pozostało 27 punktów. Patrząc na trzy ostatnie sezony II ligi, która funkcjonuje po reorganizacji jako jedna grupa, w sezonie 2014/2015 awans dawało 57 oczek, sezon później 59, a przed rokiem już 62.

W ubiegłym sezonie zieloni ugrali 56 punktów, które wystarczyło na baraże, a sezon wcześniej 50 (8 miejsce).

Kalendarz Radomiaka

Błękitni Stargard - Radomiak Radom, 16 kwietnia /poniedziałek/ godz. 17:00
Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola, 21 kwietnia /sobota/ godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Radomiak Radom, 28 kwietnia /sobota/ godz. 17:00
Radomiak Radom - Znicz Pruszków, 5 maja /sobota/ godz. 17:00
ŁKS Łódź - Radomiak Radom, 9 maja /środa/ godz. 17:30
Radomiak Radom - Olimpia Elbląg, 13 maja /niedziela/ godz. 17:00
Warta Poznań - Radomiak Radom, 19 maja /sobota/ godz. 17:00
Radomiak Radom - Wisła Puławy, 26 maja /sobota/ godz. 18:00
GKS Bełchatów - Radomiak Radom, 2 czerwca /sobota/ godz. 18:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak