Filip Majchrowicz niepokonany od 289 minut

Dodano: 29 listopada 2021 | 09:49
Filip Majchrowicz od trzech meczów jest niepokonany. Golkiper Radomiaka notuje najdłuższą w Ekstraklasie serię 289 minut z czystym kontem. Klubowy rekord Krzysztofa Koszarskiego z sezonu 1984/85 został więc pobity.
Koszarski na 24 mecze, w jakich zagrał 10 razy zachował czyste konto. Najdłużej był niepokonany przez 250 minut. Gola nie puścił w dwóch pierwszych wygranych meczach sezonu z Bałtykiem Gdynia (3:0) i ŁKS Łódź (1:0). Pierwszy raz piłkę z siatki musiał wyciągać w 3. kolejce w 71. minucie meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Do bramki Radomiaka trafił wówczas obecny trenera zabrzańskiego Górnika Jan Urban.

Filip Majchrowicz w obecnym sezonie na 16 meczów zaliczył 5 czystych kont (Lech, Warta, Górnik Z., Zagłębie, Wisła). Z Wisłą zanotował trzeci z rzędu mecz bez puszczonego gola. Ostatni raz wyciągał piłkę z siatki 29 października w meczu z Cracovią. W 71. minucie głową pokonał go Filip Piszczek.