Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Historia meczów z Piastem Gliwice

Dodano: 13 grudnia 2021 | 22:24
Po raz 15. w historii zagra Radomiakiem z Piastem Gliwice. Wszystkie dotychczasowe pojedynki odbyły się na zapleczu Ekstraklasy. Na 7 meczów w Radomiu zespół z Gliwic wygrał tylko raz.
Rozmiar czcionki:A+A-
Pierwszy raz oba zespoły spotkały się w sezonie 1974/75. "Zieloni" co prawda wiosną przegrali w Gliwicach 1:2, ale warto odnotować, że wówczas przerwali trwającą 710 minut serię gospodarzy bez straconego gola. Michała Cichonia pokonał Wacław Cybulski.

Przypominając historię spotkań z Piastem, należy wspomnieć, że właśnie z tym zespołem Radomiak odniósł najwyższe zwycięstwo w historii występów na II poziomie rozgrywkowym. 3 października 1987 roku "Zieloni" pokonali w Radomiu zespół z Gliwic aż 7:1 (tydzień wcześniej Radomiak w takim samym stosunku uległ na wyjeździe GKS Jastrzębie). Hat-tricka w tym meczu strzelił Jerzy Barcz, a po dwa trafienia dołożyli Paweł Woźniak i Mirosław Wnuk.

Ostatni raz Radomiak z Piastem rywalizował w sezonie 2005/06. W Radomiu "Zieloni" wygrali 1:0 po golu Nikołaja Branfiłowa z rzutu karnego w 90. minucie. Rewanż w Gliwicach zakończył się remisem 2:2.

Piast w Radomiu wygrał tylko raz i strzelił tylko dwa gole. Jedyna wygrana miała miejsce 21 marca 1987 roku. Zespół z Gliwic wygrał 1:0 po golu Krzysztofa Bojdy. Na początku spotkania rzutu karnego nie wykorzystał napastnik Radomiaka Mirosław Wnuk.

Bilans dotychczasowych meczów jest remisowy. Oba zespoły wygrały po 5 spotkań, a 4 zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy 20-14 na korzyść Radomiaka.

Data Mecz Wynik Strzelcy
1974-09-29 Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:0 Jaśkiewicz M. 48'
1975-05-03 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:1 Cybulski 80'
1985-09-28 Piast Gliwice - Radomiak Radom 0:4 Sajewicz 32', 63', Woźniak 49', Barcz 71'
1986-05-10 Radomiak Radom - Piast Gliwice 0:0
1986-08-16 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:2 Andrzejewski 78', Woźniak 88'
1987-03-21 Radomiak Radom - Piast Gliwice 0:1
1987-10-03 Radomiak Radom - Piast Gliwice 7:1 Woźniak 14', 61', Barcz 16', 38', 57', Wnuk 32', 66'
1988-05-08 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:1 Woźniak 12'
1988-09-25 Radomiak Radom - Piast Gliwice 0:0
1989-05-07 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:0
2004-09-25 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:0
2005-05-08 Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:0 Branfiłow 79'
2005-10-30 Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:0 Branfiłow 90' (k)
2006-05-24 Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:2 Kalu 61', Brzyski 65'