Historia spotkań z Wartą Poznań

Dodano: 17 maja 2018 | 17:49
Sobotni mecz Warty Poznań z Radomiakiem będzie dla obu zespołów szóstym pojedynkiem w historii. Zieloni w Poznaniu jeszcze nie wygrali, ale skoro za pierwszym razem była porażka, za drugiem remis, to teraz czas na...
Historia pojedynków ma swój początek w sezonie 1977/1978, kiedy oba Klubu występowały w II lidze. Pierwszy mecz, który odbył się w Poznaniu, zakończył się wygraną Warty 1:0. W rewanżu pewnie wygrał Radomiak 4:0.

Zwycięstwo z 1977 roku to dotychczas jedyna wygrana zespołu z Poznania w starciach z Radomiakiem. Dwa z trzech ostatnich meczów kończyły się podziałem punktów, w tym ten sprzed roku, który odbył się w "Ogródku".

Wówczas podobnie jak teraz zieloni zajmowali 4. miejsce z nadziejami na podium. By wracać z Wielkopolski z kompletem punktów, zabrakło niewiele. Radomiak od 54. minuty prowadził po golu Leandro z rzutu karnego, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu dał sobie wydrzeć zwycięstwo, trąc gola po rzucie wolnym wykonywanym przez byłego piłkarza zielonych Łukasza Białożyta.

Bilans dotychczasowych meczów to 2 zwycięstwa / 2 remisy / 1 porażka / bramki 8-4).