Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 2:1 (2:0)

Dodano: 02 marca 2019 | 16:57
Od porażki 1:2 w Elblągu rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Radomiaka. Zieloni przegrywali z ostatnią w tabeli Olimpią już do przerwy 0:2, a w drugiej odsłonie byli w stanie zdobyć jedynie kontaktowe trafienie.
Do momentu straty gola częściej piłką operował Radomiak, ale z samej gry więcej miała Olimpia i to ona w 32. minucie, a konkretnie Michał Fidziukiewicz wykorzystał błąd defensywy Radomiaka, urwał się na wolne pole i pewnym strzałem pokonał Mateusza Kochalskiego. W pierwszej części gry nasz zespół dwukrotnie zagroził bramce Sebastiana Madejskiego, a było to po rzucie wolnym wykonywanym przez Adama Banasiaka oraz rzucie rożnym i strzale głową Meika Karwota. Piłka w obu przypadkach nie trafiła jednak w światło bramki. W 42. minucie Bruno Luz sfaulował w polu karnym składającego się do strzału Markowskiego, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Bojas. W 45. minucie po wbiegnięciu na boisko na trybuny odesłany został trener Dariusz Banasik.

W 58. minucie w szeregach Radomiaka doszło do pierwszej zmiany. Debiutującego Adama Banasiaka zastąpił Michał Kaput. Ten zawodnik wywalczył w 62. minucie rzut wolny przed polem karnym Olimpii, którego na gola precyzyjnym strzałem nad murem zamienił Meik Karwot. W drugiej odsłonie Radomiak lepiej prezentował się niż Olimpia, która ustawiona na swojej połowie, całym zespołem broniła dostępu do własnej bramki, ale taktyka gospodarzy okazała się skuteczna, bo to oni po końcowym gwizdku sędziego mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Za tydzień, w sobotę, 9 marca o godz. 14:00 Radomiak przed własną publicznością podejmie Rozwój Katowice.

(Fidziukiewicz 32', Bojas 44'(k) - Karwot 62')

Olimpia: Madejski - Jurek, Lewandowski, Markowski, Balewski, Zaremba, Kuczałek, Nowicki (77' Korkliniewski), Ressel (82' Prytuliak), Bojas, Fidziukiewicz (86' Demianiuk)

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Grudniewski (85' Winsztal), Leandro, Banasiak (58' Kaput), Karwot, Makowski, Luz (81' Mikita), Sokół (74' Rolinc)

żółte kartki: Balewski, Lewandowski, Kuczałek - Świdzikowski, Banasiak, Jakubik

czerwona kartka: Jakubik (za dwie żółte)

sędziował: Damian Kos (Gdańsk)