Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 1:0 (0:0)

Dodano: 11 sierpnia 2018 | 23:36
Pierwszej porażki w sezonie doznali w Grudziądzu piłkarze Radomiaka. Zieloni po emocjonującym szczególnie w końcówce meczu ulegli Olimpii 0:1 tracąc gola po rzucie karnym. Jedenastek było w tym spotkaniu więcej...
W wyjściowym składzie Radomiaka zaszły dwie zmiany w porównaniu do ostatniego pojedynku i jedna na ławce. W "11" znalazł się bramkarz Mateusz Kochalski (za pauzującego Artura Halucha) i Michał Suchanek (za Jakuba Wawszczyka). W "18" zabrakło Dominika Sokoła, a był Karol Kucharski.

W 11. minucie z powodu urazu boisko opuścił Leandro. W jego miejsce zameldował się Jakub Rolinc.

W 56. minucie Olimpia zdobyła jak się później okazało jedynego, zwycięskiego gola w tym spotkaniu po rzucie karnym podyktowanym za zdaniem arbitra faul Michała Grudniewskiego na Marcinie Kaczmarku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Olimpia miała drugi rzut karny, tym razem już za bezdyskusyjny faul Bruno Luza we własnym polu karnym. Górą był jednak bramkarz Radomiaka.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry szczęście uśmiechnęło się do naszego zespołu, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla zielonych po akcji Damiana Szuprytowskiego. Niestety szczęściu nie pomógł Łukasz Pietroń, którego strzał zdołał odbić golkiper gospodarzy i tym samym Olimpia dowiozła wygraną.

W następnej kolejce, w sobotę 18 sierpnia na stadionie przy ul. Narutowicza podopieczni Dariusza Banasika podejmą Olimpię Elbląg.

(Papikjan 56')

Olimpia: Muzyk - Wełna, Bielawski, Wawszczyk, Witasik, Nakrosius, Papikjan (84' Gabor), Handzlik (67' Hirsz), Kaczmarek (67' Kamiński), Ziętarski, Kita (75' Marzec)

Radomiak: Kochalski - Klabnik, Grudniewski, Świdzikowski - Jakubik (68' Luz), Szuprytowski, Makowski, Filipowicz (81' Kaput), Suchanek (72' Pietroń) - Mikita, Leandro (11' Rolinc)

żółte kartki: Bielawski, Nakrosius, Marzec - Jakubik, Grudniewski, Szuprytowski, Rolinc

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)