Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 20. kolejki

• Dodano: 08 marca 2016 | 13:53
Podsumowanie 20. kolejki
W weekend piłkarze II ligi po zimowej przerwie wrócili na ligowe boiska. W pierwszej wiosennej kolejce aż pięć razy wygrywali gospodarze i tylko raz goście. Co raz bliżej awansu jest Stal Mielec.
Rozmiar czcionki:A+A-
W jednym z najciekawszych meczów 20. kolejki liderująca Stal Mielec wygrała na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 3:1 i pewnie zmierza na zaplecze ekstraklasy. Podopieczni Janusza Biała mają już 11 punktów przewagi nad czwartą w tabeli Siarką.

Właśnie Siarka kosztem Znicza po wygranej w derbach podkarpacia ze "Stalówka" wskoczyła na miejsce premiowane grą w barażach o awans do I ligi.

Ze ścisłej czołówki punkty w sobotę obok Rakowa, który przegrał z Radomiakiem stracił także wicelider z Puław. Wisła podzieliła się punktami z Puszczą Niepołomice.

O jedną lokatę swoje miejsce w tabeli poprawił Radomiak. Zieloni awansowali na szóste miejsce wyprzedzając o punkt GKS Tychy, który bezbramkowo zremisował w Rybniku z ROW-em. Nasz zespół traci dwa oczka do miejsca barażowego, ale jednocześnie ma tylko trzy punkty przewagi nad dziewiątą w tabeli Stalą Stalowa Wola.

W drugiej połowie tabeli ważne zwycięstwa odniosły Olimpia Zambrów, która wygrała z Polonią Bytom 1:0 oraz Błękitni Stargard, którzy wygrali na trudnym terenie w Górze 2:1. Wygrana zespołu ze Stargardu to jedyne zwycięstwo gości w 20. kolejce. Bez punktów z Kołobrzegu wróciła Legionovia.

21. kolejka rozpocznie się już tradycyjnie w piątek w Rybniu. Tym razem ROW podejmie Kotwicę. Bardzo ciekawe zapowiadają się mecze Rakowa z Siarką, Stali Stalowa Wola ze Stalą Mielec i Znicza Pruszków z Wisłą Puławy. Emocji nie zabranie także na pozostałych stadionach.

Wyniki 20. kolejki

Okocimski Brzesko - Gryf Wejherowo 0:3 (wo)
ROW Rybnik - GKS Tychy 0:0
Olimpia Zambrów - Polonia Bytom 1:0
Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 1:0
Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice 1:1
Stal Mielec - Znicz Pruszków 3:1
Kotwica Kołobrzeg - Legionovia Legionowo 1:0
Nadwiślan Góra - Błękitni Stargard 1:2

Zestaw par 21. kolejki

Legionovia Legionowo - Okocimski Brzesko 3:0 (wo)
ROW Rybnik - Kotwica Kołobrzeg, piątek godz. 18:00
Błękitni Stargard - Radomiak Radom, sobota godz. 13:00
Gryf Wejherowo - Nadwiślan Góra, sobota godz. 14:00
Raków Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg, sobota godz. 14:00
Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów, sobota godz. 14:00
Znicz Pruszków - Wisła Puławy, sobota godz. 18:30
Stal Stalowa Wola - Stal Mielec, niedziela godz. 14:00
Polonia Bytom - GKS Tychy, niedziela godz. 16:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak