Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 21. kolejki

• Dodano: 14 marca 2016 | 13:33
Podsumowanie 21. kolejki
Druga wiosenna kolejka II ligi przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i przetasowań w ligowej tabeli. Radomiak po porażce z Błękitnymi spadł na 7. miejsce. Zapowiada się niezwykle ciekawa wiosna na boiskach II ligi.
Rozmiar czcionki:A+A-
W 21. kolejce gospodarze nie byli gościnni. Na osiem meczów tylko w jednym wygrali goście i jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Sędziowie w weekend podyktowali aż sześć rzutów karnych z czego kilka decydowało o końcowym wyniku.

W minionej kolejce dwa czołowe zespoły straciły punkty. W sobotę wicelider Wisła Puławy przegrała w Pruszkowie ze Zniczem 0:1 po rzucie karnym, a w niedzielę lider z Mielca zremisował w Stalowej Woli ze "Stalówką" 1:1 trąc punkty w 89. minucie również po "jedenastce".

Potknięcie Stali i Wisły wykorzystał Raków Częstochowa, który pewnie wygrał na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 3:1. Zespół z Częstochowy zrównał się punktami z Wisłą Puławy.

Znicz Pruszków wygrywając z Wisłą wrócił na miejsce barażowe i traci tylko cztery punkty do drugiej w tabeli Wisły.

Z walki o I ligę nie rezygnuje GKS Tychy, który skromnie 1:0 pokonał Polonię Bytom i wyprzedził w tabeli Radomiaka. Podopieczni Kamila Kieresia tracą siedem punktów do miejsca gwarantującego awans i tylko trzy do miejsca barażowego.

Zieloni po porażce w Stargardzie mają tylko dwa punkty przewagi nad dziesiątą w tabeli Kotwicą. Za plecami Radomiaka czają się jeszcze Stal Stalowa Wola i Puszcza Niepołomice, które mają również tylko dwa oczka mniej od naszego zespołu.

W strefie spadkowej cały czas znajduje się Nawiślan Góra i Gryf Wejherowo. Po ubiegłotygodniowej pauzie Gryf pewnie wygrał na własnym stadionie z Nadwiślanem 3:0.

Po wygranej z Radomiakiem Błękitni pozostają jak na razie jedynym zespołem, który w dwóch wiosennych kolejkach zainkasował komplet sześciu punktów.

W najbliższej 22. kolejce, który rozpocznie się już w piątek w Rybniku najciekawiej zapowiadają się mecze Stali Mielec z Rakowem Czętochowa, Wisły Puławy ze Stalą Stalowa Wola, GKS Tychy z Puszczą Niepołomice i Siarki Tarnobrzeg z Błękitnymi.

Radomiak w sobotę o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 zmierzy się z Gryfem Wejherowo.

Wyniki 21. kolejki

Legionovia Legionowo - Okocimski Brzesko 3:0 (wo)
ROW Rybnik - Kotwica Kołobrzeg 2:1
Błękitni Stargard - Radomiak Radom 1:0
Gryf Wejherowo - Nadwiślan Góra 3:0
Raków Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 3:1
Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów 2:1
Znicz Pruszków - Wisła Puławy 1:0
Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 1:1
Polonia Bytom - GKS Tychy 0:1

Zestaw par 22. kolejki

Okocimski Brzesko - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (wo)
ROW Rybnik - Polonia Bytom; piątek godz. 18:00
GKS Tychy - Puszcza Niepołomice; sobota godz. 12:30
Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard; sobota godz. 15:00
Radomiak Radom - Gryf Wejherowo; sobota godz. 15:00
Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo; sobota godz. 15:00
Olimpia Zambrów - Znicz Pruszków, sobota godz. 15:00
Stal Mielec - Raków Częstochowa; sobota godz. 17:00
Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola; sobota godz. 18:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak