Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 22. kolejki II ligi

• Dodano: 21 marca 2016 | 18:56
Podsumowanie 22. kolejki II ligi
Wiele ciekawego działo się w 22. kolejce spotkań II ligi. Rewelacyjnie wiosną spisują się Błękitni Stargard, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo i w sobotę gościć będą na własnym stadionie lidera z Mielca.
Rozmiar czcionki:A+A-
W sobotę zgodnie swoje mecze wygrali lider i wicelider. Stal Mielec w najciekawszym spotkaniu minionego weekendu wygrała wysoko z Rakowem Częstochowa 3:0, a Wisła Puławy pewnie pokonała "Stalówkę" 4:1 strzelając trzy gole w przeciągu dziesięciu minut.

Porażkę zajmującego wciąż miejsce premiowane awansem do I ligi Rakowa wykorzystał Znicz Pruszków, który bardzo wysoko wygrał w Zambrowie z Olimpią 4:0. Zespół Dariusza Banasika traci już tylko jedno "oczko" do trzeciego w tabeli Rakowa.

Radomiak po zwycięstwie z Gryfem Wejherowo wskoczył na piąte miejsce wyprzedzając w tabeli GKS Tychy i Siarkę Tarnobrzeg, które w tej kolejce straciły punkty. GKS zremisował na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:0 a Siarka przegrała z Błękitnymi Stargard 0:1 po golu w 90. minucie. Drużyna ze Stargardu jako jedyna wiosną nie straciła jeszcze punktów.

Wciąż bez punktów i bez zdobytego gola wiosną pozostaje Legionovia Legionowo. Zespół Ryszarda Wieczorka przegrał na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 0:2. Dla Nawiślana było to pierwsze zwycięstwo od sześciu meczów. Nowym szkoleniowcem zespołu z Góry został kilka dni temu Rafał Wójcik.

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła walcząca o utrzymanie Polonia Bytom, która pokonała ROW Rybnik 1:0.

Świąteczna kolejka rozgrywana będzie od czwartku do soboty. Najciekawsze mecze 23. kolejki to spotkanie Rakowa Częstochowa z Wisłą Puławy i GKS Tychy ze Zniczem Pruszków. Emocji nie zabraknie także na pozostałych stadionach.

Wyniki 22. kolejki

Okocimski Brzesko - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (wo)
ROW Rybnik - Polonia Bytom 0:1
GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1
Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard 0:1
Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 2:1
Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo 2:0
Olimpia Zambrów - Znicz Pruszków 0:4
Stal Mielec - Raków Częstochowa 3:0
Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola 4:1

Zestaw par 23. kolejki

Okocimski Brzesko - ROW Rybnik 0:3 (wo)
Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów; czwartek godz. 15:00
Znicz Pruszków - GKS Tychy; czwartek godz. 18:30
Kotwica Kołobrzeg - Nadwiślan Góra; piątek godz. 18:00
Legionovia Legionowo - Radomiak Radom; sobota godz. 12:00
Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg; sobota godz. 13:00
Błękitni Stargard - Stal Mielec; sobota godz. 13:00
Raków Częstochowa - Wisła Puławy; sobota godz. 15:00
Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom; sobota godz. 15:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak