Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 24. kolejki II ligi

• Dodano: 04 kwietnia 2016 | 14:29
Podsumowanie 24. kolejki II ligi
Strata punktów przez Radomiaka spowodowała, że zieloni spadli na 9. miejsce. Coraz większych rumieńców nabiera walka zarówno o awans do I ligi jak i o utrzymanie w II lidze.
Rozmiar czcionki:A+A-
Coraz bliżej wywalczenia awansu na zaplecze ekstraklasy jest Stal Mielec. Zespół Janusza Białka wygrał na własnym stadionie z Gryfem Wejeherowo 2:1 i jest jedyną drużyną, która w obecnym sezonie nie przegrała meczu na własnym stadionie, a całym sezonie tylko dwukrotnie schodziła z boiska bez punktów.

Solidarnie punkty w sobotę straciły dwa pozostałe zespoły zajmujące miejsca dające promocję do I ligi. Raków Częstochowa zremisował w Zambrowie z Olimpią, a Wisła nie zdołała wygrać przed własną publicznością z rewelacją wiosny Błękitnymi Stargard.

Stratę punktów przez Wisłę i Raków bezlitośnie wykorzystał Znicz Pruszków, który wypunktował w Bytomiu broniącą się przed degradacją Polonię. Zespół z Pruszkowa w dalszym ciągu plasuje się za podium ligowej tabeli ale ma już tylko "oczko" straty do Wisły i Rakowa.

Radomiak po przegranej w "meczu o sześć punktów" spadł na 9. miejsce i to najniższa lokata w tym sezonie naszego zespołu od... meczu 1. kolejki czyli inauguracyjnego remisu ze Zniczem. Komplet punktów w niedzielne popołudnie pozwoliłby Radomiakowi utrzymać wysoką piątą lokatę, a strata do wicelidera z Puław wynosiłaby tylko, a może aż sześć punktów.

W minionej kolejce swoje mecze powygrywały wszystkie zespoły z górnej połowy tabeli, które przed 24. kolejką były za Radomiakiem, a więc GKS Tychy, Siarka Tarnobrzeg i Puszcza Niepołomice. Na uwagę zasługuje zwłaszcza postawa tego ostatniego zespołu, który odniósł trzecie zwycięstwo wiosną, a od dziewięciu meczów nie zaznał porażki.

Wciąż przełamać nie mogą się Stal Stalowa Wola i Legionovia Legionowo, które wiosną na boisku ugrały jak na razie tylko po jednym punkcie.

W najbliższej kolejce Radomiak będzie pauzował, ale bacznie będziemy przyglądać się rozstrzygnięciom 25. kolejki w której to szykują się bardzo ciekawe spotkania. Już w piątek Znicz Pruszków podejmie Puszczę Niepołomice. W sobotę najciekawiej będzie w Częstochowie gdzie Raków zmierzy się z GKS Tychy. W pozostałych meczach również nie powinno zabraknąć emocji.

Wyniki 24. kolejki

Nadwiślan Góra - Okocimski Brzesko 3:0 (wo)
ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice 1:2
Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 2:0
Olimpia Zambrów - Raków Częstochowa 1:1
Polonia Bytom - Znicz Pruszków 1:4
GKS Tychy - Stal Stalowa Wola 2:0
Wisła Puławy - Błękitni Stargard 0:0
Stal Mielec - Gryf Wejherowo 2:1
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg 0:1

Zestaw par 25. kolejki

Okocimski Brzesko - Radomiak Radom 0:3 (wo)
Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice, piątek godz. 18:30
Błękitni Stargard - Olimpia Zambrów, sobota godz. 15:00
Raków Częstochowa - GKS Tychy, sobota godz. 16:00
Nadwiślan Góra - ROW Rybnik, sobota godz. 16:00
Gryf Wejherowo - Wisła Puławy, sobota godz. 16:00
Legionovia Legionowo - Stal Mielec, sobota godz. 16:30
Kotwica Kołobrzeg - Siarka Tarnobrzeg, sobota godz. 17:00
Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom, niedziela godz. 15:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak