Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 25. kolejki II ligi

• Dodano: 11 kwietnia 2016 | 12:45
Podsumowanie 25. kolejki II ligi
Radomiak w minionej kolejce pauzował, ale bardzo wiele ciekawego działa się na boiskach II ligi w ten weekend. Największa sensacja to oczywiście wygrana GKS Tychy z Rakowem Częstochowa aż 8:1.
Rozmiar czcionki:A+A-
W jednym z najciekawszych spotkań minionej kolejki, które otwierało tę serię gier Znicz Pruszków podzielił się punktami z Puszczą Niepołomice, dla której był to dziesiąty z rzędu mecz bez porażki. Jeden punkt pozwolił Zniczowi wskoczyć na najniższy stopień podium kosztem Rakowa, który w sobotę przed własną publicznością poniósł klęskę, przegrywając z GKS Tychy aż 1:8. Dla zespołu Kamila Kieresia było to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło dołączyć do ścisłej czołówki i poważnie myśleć o awansie do I ligi.

Do sensacji doszło także na boisku z Legionowie, gdzie bardzo słabo spisująca się wiosną Legionovia odprawiła z kwitkiem liderującą Stal Mielec. Dla Stali była to dopiero trzecia porażka w sezonie.

W dalszym ciągu wiosną poniżej oczekiwań spisuje się Wisła Puławy. Wicelider tym razem bezbramkowo zremisował z Gryfem Wejherowo, który w dalszym ciągu zajmuje miejsce w strefie spadkowej ale systematycznie gromadzi punkty i do końca będzie walczył o zachowanie statusu II ligowca.

Wciąż wiosną nie przestają zadziwiać Błękitni Stargard, którzy tym razem wygrali w Zambrowie z Olimpią i wiosną zdobyli już 14 punktów.

Niezwykle cenne trzy punkty w tej kolejce zainkasowały broniące się przed degradacją Polonia Bytom, który pokonała na wyjeździe "Stalówkę" 3:2 oraz Nadwiślan Góra, który wygrał na własnym boisk z ROW Rybnik 2:1.

Wyniki 25. kolejki ułożyły się tak, że Radomiak po dopisaniu trzech punktów walkowerem wskoczył na 6. miejsce.

W najbliższej 26. kolejce, która tradycyjnie rozpocznie się już w piątek najciekawiej zapowiadają się meczu GKS Tychy - Błękitni, Wisła Puławy - Legionovia Legionowo oraz Stal Mielec - Kotwica Kołobrzeg. Radomiak w sobotę przed własną publicznością podejmie Nadwiślana Góra.

Wyniki 25. kolejki

Okocimski Brzesko - Radomiak Radom 0:3 (wo)
Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice 1:1
Błękitni Stargard - Olimpia Zambrów 2:0
Raków Częstochowa - GKS Tychy 1:8
Nadwiślan Góra - ROW Rybnik 2:1
Gryf Wejherowo - Wisła Puławy 0:0
Legionovia Legionowo - Stal Mielec 2:0
Kotwica Kołobrzeg - Siarka Tarnobrzeg 0:0
Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom 2:3

Zestaw par 26. kolejki

Siarka Tarnobrzeg - Okocimski Brzesko 3:0 (wo)
ROW Rybnik - Znicz Pruszków, piątek godz. 19:00
Olimpia Zambrów - Gryf Wejherowo, sobota godz. 16:00
Polonia Bytom - Raków Częstochowa, sobota godz. 17:00
Radomiak Radom - Nadwiślan Góra, sobota godz. 17:00
GKS Tychy - Błękitni Stargard, sobota godz. 18:00
Stal Mielec - Kotwica Kołobrzeg, sobota godz. 18:00
Wisła Puławy - Legionovia Legionowo, sobota godz. 19:00
Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola, niedziela godz. 16:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak