Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Podsumowanie 26. kolejki II ligi

• Dodano: 18 kwietnia 2016 | 15:04
Podsumowanie 26. kolejki II ligi
Niezwykle ciekawa była 26. kolejka spotkań II ligi. Coraz większych rumieńców nabiera walka zarówno o awans do I ligi jak i utrzymanie w II lidze. Radomiak po porażce z Nadwiślanem spadł na 8. miejsce.
Rozmiar czcionki:A+A-
Punkty w tej kolejce straciła cała czołówka tabeli. Drugiej porażki z rzędu i pierwszej w sezonie na własnym boisku doznała Stal Mielec, która uległa Kotwicy Kołobrzeg 0:1.

Legionovia po wygranej przed tygodniem z liderem tym razem komplet punktów wywalczyła w Puławach wygrywając z miejscową Wisłą 0:2.

Miejsce na podium kosztem Rakowa, który przegrał w Bytomiu z walczącą o utrzymanie Polonią zajął Znicz Pruszków. Porażka z Polonią kosztowała utratę posady przez duet trenerski zespołu z Częstochowy, Przemysław Cecharz i Krzysztof Kołaczyk.

Najwięcej powodów do zadowolenia z drużyn z górnej połowy tabeli w weekend miał GKS Tychy. Zespół Kamila Kieresia zatrzymał rewelacyjnie spisujących się wiosną Błękitnych i traci już tylko jeden punkt do miejsce dającego awans do I ligi.

Po raz kolejny szansy na umocnienie się w górnej połowie tabeli nie wykorzystał Radomiak. Zieloni przegrali drugi mecz z rzędu i po raz drugi nie strzelili bramki. Radomiak zrównał się punktami z dziewiątą w tabeli Puszczą i ma tylko siedem punktów przewagi nad miejscem 10.

Z kolejki na kolejkę coraz bardziej spłaszcza się ligowa tabela, w której panuje duży ścisk. Różnica między drugim w tabeli Zniczem, a dziewiątą Puszczą wynosi tylko siedem punktów. Taka sama różnica jest między miejscem dziesiątym na którym plasują się Błękitni, a miejscem siedemnastym zajmowanym przez Gryf.

Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

Wyniki 26. kolejki

Siarka Tarnobrzeg - Okocimski Brzesko 3:0 (wo)
ROW Rybnik - Znicz Pruszków 1:1
Olimpia Zambrów - Gryf Wejherowo 0:0
Polonia Bytom - Raków Częstochowa 1:0
Radomiak Radom - Nadwiślan Góra 0:1
GKS Tychy - Błękitni Stargard 1:0
Stal Mielec - Kotwica Kołobrzeg 0:1
Wisła Puławy - Legionovia Legionowo 0:2
Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola 0:0

Zestaw par 27. kolejki

Okocimski Brzesko - Stal Mielec 0:3 (wo)
Błękitni Stargard - Polonia Bytom, sobota godz. 15:00
Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice, sobota godz. 16:00
Radomiak Radom - ROW Rybnik, sobota godz. 17:00
Kotwica Kołobrzeg - Wisła Puławy, sobota godz. 17:00
Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów, sobota godz. 17:00
Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków, niedziela godz. 15:00
Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg, niedziela godz. 17:00

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak