Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Dodano: 04 maja 2019 | 10:41
Z jednym punktem wracają z Siedlec piłkarze Radomiaka. Zieloni do drugiej minuty doliczonego czasu gry prowadzili z Pogonią 1:0 po golu Patryka Mikity, ale w samej końcówce pozwolili gospodarzom wyrównać.
Już pierwsza akcja Radomiaka mogła zakończyć się golem, ale dobry strzał Banasiaka z trudem obronił Smołuch. Następnie do zmasowanego ataku ruszyła Pogoń, ale po pięciu minutach takiej gry ponownie do głosu doszedł Radomiak i w 6. minucie po dośrodkowaniu Rafała Makowskiego Patryk Mikita strzałem głową wyprowadził zielonych na prowadzenie! W kolejnych minutach gra się znacznie uspokoiła, aż do 20 minuty kiedy to Leandro ruszył z groźną kontrą i został sfaulowany na żółtą kartkę przez Olszewskiego. Pogoń odpowiedziała dopiero w 42. minucie rzutem rożnym, ale zupełnie nieudanym i pierwsza odsłona zakończyła się zasłużonym prowadzeniem zielonych.

Na drugą połowę Radomiak wyszedł bez zmian w składzie, co dziwić nie może, bo zespół w pierwszych 45 minutach funkcjonował bardzo dobrze. Pierwszą zmianę w naszym zespole mieliśmy w 62. minucie. Rolinc zmienił Sokoła. Chwilę później zakotłowało się w naszym polu karnym, ale ostatecznie Haluch wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. W 69. minucie piłka po strzale Michała Kaputa trafiła w poprzeczkę! Od 75. minuty nie mająca nic do stracenia Pogoń zdecydowała się atakować niemal całym zespołem. Po 90 minutach gry Radomiak wciąż prowadził z Pogonią 1:0. Sędzia doliczył 5 minut. I niestety w drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą wprowadzonego w końcówce Pawła Łydkowskiego. Więcej goli w tym meczu już nie padło.

Remis Radomiaka w dramatycznych okolicznościach w Siedlcach oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że walka o awans do I ligi trwa nadal...

W sobotę, 11 maja Radomiaka zagra przy ul. Narutowicza z Siarką Tarnobrzeg.

(Łydkowski 90' - Mikita 6')

Pogoń: Smołuch - Pazio, Margol, Mesjasz, Olszewski (82' Brągiel), Bochnak (69' Pociecha), Marciniec, Szymankiewicz (53' Wiktoruk), Rybski (87' Łydkowski), Mójta, Walków

Radomiak: Haluch - Banasiak, Grudniewski, Klabnik, Wawszczyk, Leandro (89' Winsztal) Kaput, Karwot (79' Filipowicz), Makowski, Mikita (82' Luz), Sokół (62' Rolinc)

żółte kartki: Olszewski

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)