PP: Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1 pd./ k. 3:4

Dodano: 22 lutego 2021 | 13:26
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Radomiak przegrał po rzutach karnych z Lechem Poznań 3:4 i odpadł z rozgrywek. Mecz został rozegrany na stadionie w Sosnowcu.
W związku z warunkami pogodowymi i niemożliwością przygotowania boiska w Radomiu, mecz został rozegrany na neutralnym stadionie w Sosnowcu.

W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W dogrywce w 102. minucie Mateusz Radecki wykorzystał rzutu karny po zagraniu ręką jednego z graczy Lecha. Do remisu na trzy minuty przed końcem dogrywki doprowadził również z rzutu karego Tymoteusz Puchacz. Rzut karny został podyktowany po wideo-weryfikacji za faul Karola Podlińskiego.

W rzutach karnych lepszy okazał się Lech. Decydującego rzutu karnego nie wykorzystał Miłosz Kozak.

Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1 pd./ k. 3:4
(Radecki 102' (k) - Puchacz 117' (k))

rzuty karne: (0:0 Tiba - obroniony), 1:0 Karwot, (1:0 Kraweć - obroniony), (1:0 Bodzioch - nad bramką), 1:1 Puchacz, 2:1 Radecki, 2:2 Skóraś, 3:2 Podliński, 3:3 Czerwiński, (3:3 Kozak - obroniony), 3:4 Kwekweskiri, (3:4 Cichocki - obroniony)

Radomiak: Kochalski - Cichocki, Raphael Rossi, Bodzioch, Jakubik, Karwot, Radecki, Gąska (80' Kozak), Abramowicz, Angielski (66' Podliński), Sokół

Lech: Bednarek - Czerwiński, Dejewski, Milić, Kraweć, Sykora (66' Skóraś), Karlstrom (109' Pacławski), Ramirez (66' Kwekweskiri), Tiba, Kamiński (81' Puchacz), Szymczak (80' Marchwiński)

żółte kartki: Karwot, Raphael Rossi, Podliński - Kraweć, Milić

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)