Radomiak na półmetku sezonu

Dodano: 13 listopada 2019 | 14:08
Radomiak na półmetku sezonu uplasował się na 3. miejscu w tabeli. Zieloni są najwyżej sklasyfikowanym beniaminkiem. Przed naszym zespołem w tym roku jeszcze trzy mecze.
Piłkarzom I ligi zostało do rozegrania trzy kolejki z rundy rewanżowej i dopiero wówczas będą mogli udać się na urlopy. Radomiaka czekają wyjazdy do Tychów i Olsztyna oraz domowy mecz z GKS Bełchatów.

Zieloni w 17 meczach ugrali 31 punktów, z czego zdecydowaną większość w meczach domowych 20 punktów. 9-4-4 to bilans naszego zespołu. Liczba remisów i porażek w meczach domowych i wyjazdowych jest dokładnie taka sama, natomiast zwycięstwa w meczach przy Narutowicza dwa razy większa (6 zwycięstw dom / 3 zwycięstwa wyjazd).

W meczach z drużynami, które plasują się na miejscach 1-6, a więc tych gwarantujących awans do ekstraklasy i grę w barażu o awans, Radomiak zdobył tylko 4, a w meczach z górną połówką tabeli tylko 11. Zdecydowaną większość, a więc blisko 2/3 "oczek" zieloni ugrali z drużynami z drugiej połówki stawki. Z zespołów z miejsc 10-18 Radomiak nie zapunktował tylko z jednym (GKS Bełchatów), a punkty stracili w sumie z trzema (GKS, Puszcza, Odra).

Bilans bramkowy Radomiak to 26-21. Liczba zdobytych goli rozłożyła się aż na 10 zawodników (Mikita - 5, Leandro - 4, Michalski, Nowak - 3, Abramowicz, Cichocki, Górski, Karwot, Makowski - 2, Lewandowski 1).

Sześciu zawodników (Dawid Abramowicz, Mateusz Cichocki, Maciej Górski, Rafał Makowski, Mateusz Michalski, Patryk Mikita) zagrało we wszystkich 17 spotkaniach. Jednak tylko Cichocki rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Drugi pod względem rozegranych minut jest Rafał Makowski (zszedł w 88. minucie w meczu z Odrą Opole), a trzeci Dawid Abramowicz, który dwukrotnie opuścił boisko z powodu urazów.

Jedenastka Radomiak wg. minut: Mateusz Kochalski (1170 - 13/13) - Damian Jakubik (1349 - 16/13), Michał Grudniewski (1170 - 13/13), Mateusz Cichocki (1530 - 17/17), Dawid Abramowicz (1445 - 17/15), Leandro (1241 - 16/5), Michał Kaput (986 - 14/8), Meik Karwot (1150 - 16/9), Rafał Makowski (1528 - 17/16), Mateusz Michalski (1043 - 17/3), Maciej Górski (1109 - 17/17).