Radomiak nigdy nie wygrał z Wartą na wyjeździe

Dodano: 13 maja 2023 | 12:51
W 32. kolejce Radomiak zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Nigdy w historii "Zieloni" nie wygrali z Wartą na wyjeździe. Z sześciu meczów przegrali aż pięć i strzelili w nich tylko dwa gole.
Jeden, jedyny punkt Radomiak ugrał równo 6 lat temu. 13 maja 2017 roku na stadionie w Poznaniu padł remis 1:1. 180 sekund zabrakło wówczas by do Radomia przywieźć komplet punktów. "Zieloni" prowadzili po golu Leandro z rzutu karnego, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu wyrównał z rzutu wolnego były zawodnik Radomiaka Łukasz Białożyt.

Pięć pozostałych spotkań wyjazdowych to komplet porażek, w tym ta najbardziej dotkliwa w ostatni dzień lipca 2020 roku, kiedy to Warta kosztem Radomiaka awansowała do Ekstraklasy.

W ubiegłym sezonie Radomiak w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Warta, przegrał 1:3, mimo że do przerwy prowadził 1:0 po golu Dawida Abramowicza. I właśnie Abramowicz jest drugim po Leandro piłkarzem, który zdobył gola w meczu wyjazdowym z Wartą.