Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Trener Banasik na starcie przygotowań

Dodano: 23 czerwca 2019 | 09:58
Trener Banasik na starcie przygotowań
- Pierwszy tydzień traktujemy jako taki bardziej wprowadzający. Wzmocniliśmy się czterema zawodnikami. Piątym będzie młodzieżowiec i może jeszcze na koniec ktoś dołączy - mówi trener Banasik.
Rozmiar czcionki:A+A-
- Dzisiaj na tym pierwszym treningu mamy 23 zawodników. Mamy dwóch nowych zawodników, którzy podpisali już z nami kontrakty, to jest Mateusz Michalski i Mateusz Lewandowski. Dwóch kolejnych nowych, którzy także podpisali umowy, czyli Mateusz Cichocki dołączy jutro, a Maciej Górski za tydzień. Poza tym jest dwóch testowanych zawodników. Paru zawodników nie ma, dostali informację z klubu, że mogą szukać klubów lub będą wypożyczeni. Dwa dni mamy wprowadzające, luźne treningi, a w poniedziałek ruszamy z testami. Będą to testy motoryczne, czyli siła, wytrzymałość i badanie składu ciała. Szybko zaczynamy sparingi, bo już w środę gramy z Wisłą Kraków, a w sobotę z ŁKS-em Łódź, także pierwszy tydzień jest dosyć pracowity, ale traktujemy go na zasadzie, że jest to taki tydzień bardziej wprowadzający. Później zostają nam cztery mikrocykle takie dosyć mocniejsze przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Czekamy na decyzję klubu z Łazienkowskiej odnośnie młodzieżowców. Myślę, że możemy się spodziewać takich ruchów, natomiast w tej chwili Legia decyduje o przyszłości tych młodych zawodników, którzy pojechali na obóz. Dzisiaj rozmawiałem z władzami Legii i mam nadzieję, że któryś z tych utalentowanych zawodników po obozie do nas dołączy. Czekamy na razie na decyzję.

W najbliższym czasie będziemy testować zawodników, szczególnie młodzieżowców. Będziemy przyglądać się rynkowi transferowemu i może okazać się, że ktoś do nas dołączy, ale tak jak mówiliśmy, nie chcemy robić aż tak dużej rewolucji. Chcemy wzmocnić się prawie w każdej formacji. Na razie wzmocniliśmy się czterema zawodnikami, kolejnym, piątym będzie młodzieżowiec i może jeszcze na koniec ktoś do nas trafi.

Niestety w tej przerwie urlopowej okazało się, że Maciek Świdzikowski ma dosyć poważny uraz i właśnie dlatego nie grał w końcówce zeszłego sezonu, nie ryzykowaliśmy jego zdrowia. Musiał przejść operację, która wyklucza go według mnie gdzieś do grudnia, czyli w tej rundzie raczej nie zagra
.
OSTATNI MECZ
  • Radomiak Radom
    34. kolejka
    2:3
    Motor Lublin
    Radomiak Radom - Motor Lublin
Sobota, 24 maja 2025 - godz. 17:30
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Lech Poznań3470
2.Raków Częstochowa3469
3.Jagiellonia Białystok3461
4.Pogoń Szczecin3458
5.Legia Warszawa3454
6.Cracovia Kraków3451
7.GKS Katowice3449
8.Motor Lublin3449
9.Górnik Zabrze3447
10.Piast Gliwice3445
11.Korona Kielce3445
12.Radomiak Radom3441
13.Widzew Łódź3440
14.Lechia Gdańsk3437
15.Zagłębie Lubin3436
16.Stal Mielec3431
17.Śląsk Wrocław3430
18.Puszcza Niepołomice3428
NASTĘPNY MECZ
  • Radomiak Radom - Pogoń Szczecin
    Radomiak Radom
    1. kolejka
    vs
    Pogoń Szczecin
    Sezon 2025/26
MAPA SERWISU
© 2004-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak