Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Trener Dariusz Banasik o meczu z Legią

Dodano: 07 lipca 2018 | 11:39
Trener Dariusz Banasik o meczu z Legią
- Jesteśmy bardzo zadowoleni po tym spotkaniu. Wydaje mi się, że mecz był fajny, emocjonujący, z dużą ilością sytuacji podbramkowych - mówił po piątkowym meczu z Legią trener Radomiaka Dariusz Banasik.
Rozmiar czcionki:A+A-
- Takie ogólne wrażenie, to chyba nie byliśmy zespołem dużo gorszym od Legii, bo też stworzyliśmy sobie parę sytuacji. Szkoda tych niewykorzystanych Patryka Mikity, Dominika Sokoła czy Leandro z pierwszej połowy, bo można było się nawet pokusić o zwycięstwo.

Jestem zadowolony z tego, że zagraliśmy w innym ustawieniu, systemem 3-5-2. Bardzo fajnie momentami wyglądało to przesuwanie i odcinanie zawodników Legii od prostopadłych podań i sytuacji bramkowych. Myślę, że jest to taki duży pozytyw na przyszłość. Widać było, że niektórzy zawodnicy na ten mecz bardzo się zmobilizowali i dosyć dobrze zagrali. Jestem ogólnie zadowolony z tego meczu praktycznie pod każdym względem. Wynik nie jest sprawą aż tak ważną, ale przysłowiowe zero z tyłu doda na pewno zawodnikom pewności siebie, bo wiemy, że Radomiak miał problem i tracił dużo bramek. Ta zmiana ustawiania pokazała, że przy dobrej organizacji nie jest łatwo przeciwnikowi przedrzeć się i stwarzać sytuacje bramkowe. Dziś zagrali ci zawodnicy, którzy są bliżej wyjściowej jedenastki i tak jak już mówiłem, było dużo pozytywów.

Po to ćwiczymy taki wariant gry, by później przekładać to w meczach o punkty, które zapewne będą inaczej wyglądały niż mecze kontrolne. Nie chcę oczywiście zdradzać naszej taktyki i tego, jak będziemy grali. Musimy mieć parę wariantów i ten z trójką obrońców, który obecnie ćwiczymy na treningach i doskonalimy, dziś pokazał, że był to dobry wybór.


O sprawach kadrowych

- Jakub Wawszczyk jest już naszym piłkarzem i uważam, że zagrał dziś bardzo dobre spotkanie, zresztą miał na swojej stronie Konrada Michalaka, bardzo dobrego zawodnika, który w ekstraklasie robi wiele zamieszania i Jakub sobie dziś z nim radził. Jakub zagrał także 45. minut w czwartkowym meczu z Viitorulem, dziś wytrzymał całe spotkanie, dlatego uważam, że będzie to dla nas dobre wzmocnienie na lewej stronie.

Łukasz Matusiak bardzo dobrze piłkarsko wytrzymał też ten mecz. W drugiej połowie myślałem, że wcześniej go zmienię, ale sygnalizował, że cały czas dobrze czuje się fizycznie. Uważam, że zagrał też dobre spotkanie i chciałbym, żeby był w naszym zespole.

Bramkarza Mateusza Kochalskiego, Michała Suchanka i Michała Kaputa, który dziś nie zagrał, bo zagrał w czwartek prawie całe spotkanie i nie chcieliśmy go eksploatować, bo jest to młodzieżowiec, tych zawodników też widzę w drużynie, natomiast wszystko zależy od rozmów z prezesami i finansów.

Karol Kucharski jest naszym zawodnikiem i dzisiejszy mecz potwierdził, że jest dobrym zawodnikiem, o dobrych warunkach fizycznych, dobrze gra głową, ma silne uderzenie. Będę chciał wykorzystać te jego warunki i Karol na pewno będzie w kadrze pierwszego zespołu.

Myślę, że jeżeli byśmy zakontraktowali tych zawodników, którzy u nas są na dzień dzisiejszy, to by to wystarczyło, choć będziemy szukać jeszcze kogoś do środka pola, ale dziś ten środek wyglądał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach
- powiedział po meczu z Legią Dariusz Banasik.

ZOBACZ TAKŻE
Pierwsze zmiany kadrowe

Pierwsze zmiany kadrowe

16 stycznia 2019 | 18:43
Sprowadzony przed rokiem z Legionovii obrońca Mateusz Zając rozwiązał kontrakt z Radomiakiem. Z Klubem na przełomie roku pożegnali się również przesunięci latem do drugiego zespołu Karol Hodowany i Simon Colina. »
Radomiak po pierwszym treningu w 2019 roku

Radomiak po pierwszym treningu w 2019 roku

14 stycznia 2019 | 18:45
Piłkarze Radomiaka rozpoczęli zimowe przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęciach zabrakło kilku piłkarzy z jesiennej kadry, ale są to wszystko nieobecności usprawiedliwione. »
14 stycznia pierwszy trening Radomiaka

14 stycznia pierwszy trening Radomiaka

06 stycznia 2019 | 11:48
W poniedziałek, 14 stycznia rozpoczną zimowe przygotowania do rundy wiosennej II ligi piłkarze Radomiaka. Nasza drużyna ma w planach m. in. zgrupowanie na Cyprze. »
STOWARZYSZENIE KIBICÓW RADOMIAKA
STOWARZYSZENIE KIBICÓW RADOMIAKA
OSTATNI MECZ
 • Radomiak Radom
  21. kolejka II ligi
  4:2
  Olimpia Grudziądz
  Radomiak Radom - Olimpia Grudziądz
Niedziela, 2 grudnia 2018 - godz. 13:00
W ostatni meczu w 2018 roku Radomiak wygrał z Olimpią Grudziądz 4:2 i został nowym liderem tabeli. Hat-tricka ustrzelił Leandro, a jedno trafienie dołożył Dominik Sokół.
TABELA II LIGI
Lp. Drużyna M Pkt
1.Radomiak Radom2141
2.Widzew Łódź2039
3.Elana Toruń2136
4.GKS Bełchatów2134
5.Górnik Łęczna2134
6.Stal Stalowa Wola2131
7.Olimpia Grudziądz2131
8.Resovia Rzeszów2029
9.Skra Częstochowa2128
10.Znicz Pruszków2127
11.Gryf Wejherowo2126
12.Ruch Chorzów2125
13.Błękitni Stargard2124
14.Pogoń Siedlce2123
15.Siarka Tarnobrzeg2021
16.Rozwój Katowice2121
17.ROW Rybnik2018
18.Olimpia Elbląg1917
NASTĘPNY MECZ
 • Olimpia Elbląg - Radomiak Radom
  Olimpia Elbląg
  22. kolejka II ligi
  vs
  Radomiak Radom
  Sobota/Niedziela, 2-3 marca 2019 - godz.
FACEBOOK
MAPA SERWISU
© 2004-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak