Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Wyjazdowe przełamanie

• Dodano: 01 kwietnia 2019 | 09:37
Wyjazdowe przełamanie
Po czterech wyjazdach bez zwycięstwa Radomiak w końcu zainkasował komplet punktów. Zieloni wykorzystali potknięcia rywali i umocnili się na pozycji lidera. Do końca sezonu zostało już tylko osiem kolejek.
Rozmiar czcionki:A+A-
Nasz zespół przerwał wyjazdową niemoc i po remisach w Bełchatowie i Częstochowie oraz porażkach w Elblągu i Pruszkowie sięgnął po 15. w sezonie komplet punktów.

Zieloni jako jeden z dwóch zespołów z czołówki odnieśli w 26. kolejce zwycięstwo. Trzy oczka zainkasowała jeszcze Elana Toruń, pokonując na własnym stadionie Błękitnych Stargard 2:1. Kolejne punkty, tym razem w Łęcznej stracił Widzew. Bezbramkowy remis z Górnikiem to dla zespołu z Łodzi czwarty z kolei podział punktów. Bezbramkowymi remisami zakończyły się także mecze Olimpii Elbląg z Olimpią Grudziądz (pierwsza strata punktów wiosną) i Rozwoju Katowice z GKS Bełchatów (trzeci mecz bez zwycięstwa).

Na osiem kolejek przed końcem sezonu Radomiak ma cztery punkty przewagi nad Widzewem (zaległy mecz z Olimpią Elbląg) i sześć nad Olimpią Grudziądz i Elaną Toruń. Nasz zespół nie powiększył przewagi nad czwartym w tabeli beniaminkiem z Torunia, który zawita do Radomia w Wielką Sobotę, ale ma już osiem punktów przewagi nad GKS Bełchatów i lepszy bilans meczów bezpośrednich.

W najbliższej kolejce Radomiak zagra z ROW-em Rybnik, Widzew w Stargardzie z Błękitnymi, Olimpia Grudziądz z Rozwojem Katowice, Elana w Siedlcach z Pogonią, a GKS Bełchatów ze Zniczem Pruszków (transmisja w TVP Sport).

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak