Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Wyniki 17. kolejki i tabela II ligi

• Dodano: 03 listopada 2018 | 20:24
Wyniki 17. kolejki i tabela II ligi
W sobotę odbyło się pięć meczów 17. kolejki. W najciekawszym spotkaniu Olimpia Grudziądz rzutem na taśmę wygrała z Widzewem Łódź 3:2. Punkty w Elblągu straciła Elana. Dokończenie kolejki w niedzielę.
Rozmiar czcionki:A+A-
Widzew prowadził w Grudziądzu do 89. minuty 2:0, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo w przeciągu trzech minut. Olimpia gola na wagę trzech punktów zdobyła w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Golkiper Widzewa co prawda obronił rzut karny, ale przy dobitce był już bez szans. Dla Olimpii było to pierwsze zwycięstwo do 15 września.

Widzew przed tygodniem zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni. Czwarty sezon z rzędu licznik najlepszej drużyny na półmetku rozgrywek zatrzymał się na 37 punktach (jesień 2017 - GKS Jastrzębie, jesień 2016 - Raków Częstochowa, jesień 2015 - Stal Mielec). W trzech poprzednich sezonach mistrz jesieni kończył rozgrywki na szczycie ligowej tabeli.

Punkty w ostatniej jesiennej kolejce stracił także wicelider z Torunia. Remis Elany w Elblągu to czwarty z rzędu podział punktów.

Cały czas trwa czarna seria Siarki Tarnobrzeg, która przegrała szósty mecz z rzędu, a w sumie to dziesiąte z rzędu spotkanie bez zwycięstwa.

Na półmetku sezonu na samym dnie po porażce w Chorzowie wylądował spadkowicz z Siedlec.

Wyniki 17. kolejki

Rozwój Katowice - Resovia Rzeszów 1:2
Skra Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 1:0
Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź 3:2
Olimpia Elbląg - Elana Toruń 2:2
Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 2:1
Znicz Pruszków - ROW Rybnik 3:1
Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 4:2
Radomiak Radom - Górnik Łęczna 5:1
GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:0

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak