Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Zmiany w tabeli, lider znów w Mielcu

• Dodano: 02 listopada 2015 | 21:56
Zmiany w tabeli, lider znów w Mielcu
15. kolejka spotkań przyniosła kilka zmian w ligowej tabeli. Po tygodniowej przerwie na fotel lidera wróciła Stal Mielec. Radomiak po wygranej z GKS Tychy utrzymał kontakt ze ścisłą czołówką awansując na 4. miejsce.
Rozmiar czcionki:A+A-
Absolutnym hitem ostatniej październikowej kolejki był mecz wicelidera Stali Mielec z liderem Wisłą Puławy. Podopieczni Janusza Białka grając bez kilku podstawowych zawodników wygrali 2:0 i odzyskali stracony przez tygodniem fotel lidera. Stal zachowała jednocześnie status niepokonanej na własnym boisku. Dla Wisły była to pierwsza porażka od dziewięciu kolejek. Oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt.

Miejsce na najniższym stopniu podium utrzymał Raków Częstochowa, który wygrał pewnie w Wejherowie z zamykającym ligową tabelę Gryfem 3:1. Dla zespołu spod Jasnej Góry było to trzecie kolejne zwycięstwo. Aż pięć bramek w trzech ostatnich meczach strzelił dla Rakowa Wojciech Okińczyc i potwierdził, że jest jednym z kandydatów do korony króla strzelców II ligi. Dla beniaminka z Wejherowa przegrana z Rakowem to szósta porażka z rzędu i jednocześnie jedenasty mecz bez zwycięstwa! Gryf traci już 8 punktów do miejsca dającego utrzymanie.

Po wygranej w meczu za "sześć punktów" na miejsce barażowe kosztem Znicza Pruszków wskoczył Radomiak. Zieloni mają tyle samo punktów co Stal Stalowa Wola, wspomniany Znicz Pruszków i Siarka Tarnobrzeg. Nasz zespół do Rakowa Częstochowa traci 4 punkty i tyle samu punktów, ale przewagi ma nad dziewiątą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg.

Znakomitą serię dziesięciu meczów bez porażki Stali Stalowa Wola przerwała Legionovia, która wygrała na własnym stadionie 2:0 i dzięki temu opuściła miejsce w strefie spadkowej. "Stalówka" nie potrafiła wykorzystać tego, że gospodarze od 49. minuty grali w osłabieniu.

W strefie spadkowej w dalszym ciągu pozostają Gryf Wejherowo, Błękitni Stargard Szczeciński i Nadwiślan Góra, a po remisie w Stargardzie Szczeciński pod kreskę spadł także ROW Rybnik. Tuż nad strefą spadkową balansuję Polonia Bytom i Puszcza Niepołomice.

16. kolejkę rozpocznie piątkowy mecz ROW-u Rybnik z Wisłą Puławy. Drużyna z Rybnika w dwóch ostatnich meczach na własnym stadionie postarała się o miłe niespodzianki wygrywają najpierw z Siarką, a później z kwitkiem odprawiając liderującą Stal Mielec.

Najciekawiej zapowiada się sobotnie stracie podrażnionego porażką w Radomiu GKS-u Tychy z Siarką Tarnobrzeg, która mimo zawirowań panujących w klubie w sobotę pewnie wygrała z Olimpią Zambrów 3:1. Ciekawie powinno być także w Stalowej Woli, gdzie "Stalówka" podejmie Kotwicę, a także w Pruszkowie (Znicz zagra z Okocimskim), Częstochowie (Raków zmierzy się z Legionovią) i Bytomiu gdzie Polonia podejmie Radomiaka.

Tabela Ekstraklasa 2026/27


Lp. Drużyna M Z R P BZ BS Pkt
1.Górnik Zabrze11821201026
2.Lech Poznań1081127925
3.Legia Warszawa1165022923
4.Pogoń Szczecin1063115621
5.GKS Katowice11605221618
6.Wisła Kraków11533171418
7.Zagłębie Lubin11533131318
8.Piast Gliwice11524191717
9.Korona Kielce11434131815
10.Wisła Płock10424101514
11.Cracovia Kraków11335131612
12.Motor Lublin11335151912
13.Jagiellonia Białystok10406131712
14.Widzew Łódź11173141510
15.Wieczysta Kraków1122716218
16.Radomiak Radom112279248
17.Śląsk Wrocław1113714226
18.Raków Częstochowa1120915266

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1 miejsce zostanie Mistrzem Polski

- Drużyny które na koniec sezonu zajmą miejsca 16-18 spadną do I ligi
OSTATNI MECZ
  • Wisła Płock
    11. kolejka
    1:0
    Radomiak Radom
    Wisła Płock - Radomiak Radom
Poniedziałek, 19 października 2026 - godz. 19:00
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Górnik Zabrze1126
2.Lech Poznań1025
3.Legia Warszawa1123
4.Pogoń Szczecin1021
5.GKS Katowice1118
6.Wisła Kraków1118
7.Zagłębie Lubin1118
8.Piast Gliwice1117
9.Korona Kielce1115
10.Wisła Płock1014
11.Cracovia Kraków1112
12.Motor Lublin1112
13.Jagiellonia Białystok1012
14.Widzew Łódź1110
15.Wieczysta Kraków118
16.Radomiak Radom118
17.Śląsk Wrocław116
18.Raków Częstochowa116
NASTĘPNY MECZ
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin
    12. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Sobota, 24 października 2026 - godz. 17:30
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak