Dziś mija dokładnie 25 lat od wywalczenia przez juniorów Radomiaka jedynego jak dotąd medalu Mistrzostw Polski. To jedna z piękniejszych kart w historii Radomiaka.
W sezonie 1988/1989 pierwszy zespół Radomiaka po 12 latach gry na szczeblu centralnym spadł do III ligi, ale piękny sukces odniósł prowadzony przez wychowanka klubu, jednego z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii klubu, Macieja Jaśkiewicza, zespół juniorów starszych (rocznik 1970 i młodsi), który wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.
Droga juniorów Radomiaka po brązowy krążek nie była wcale prosta i łatwa. Nasz zespół praktycznie od początku sezonu toczył zacięty bój z Motorem Lublin o wygranie rozgrywek makroregionalnych. Na półmetku sezonu liderem tabeli był zespół z Lublina, który miał dwa punkty nad Radomiakiem. Jednak to podopieczni Macieja Jaśkiewicza na finiszu rozgrywek okazali się najlepsi, wyprzedzając Motor o cztery oczka. Zieloni mistrzowski tytuł, który był przepustką do udziału w turnieju półfinałowym MP przypieczętowali w przedostatniej kolejce odnosząc rekordowe zwycięstwo nad Tomasovią Tomaszów Lubelski 15:0. Radomiak wiosną spisywał się znakomicie. Nasz zespół przez całą rundę nie przegrał ani jednego meczu a w bezpośrednim pojedynku wygrał w Lublinie z Motorem 1:0.
Podopieczni Macieja Jaśkiewicza wygrywając rozgrywki makroregionu radomsko – kielecko – lubelsko - tarnobrzeskiego zapewnił sobie udział w turnieju półfinałowy. Półfinały rozgrywane były w Radomiu (na stadionie Radomiaka i w Pionkach) oraz w Warszawie. Grano w dwóch grupach po cztery zespoły, systemem każdy z każdym. Zwycięscy obu grup grali w finale, natomiast zespoły z drugich miejsce o brązowy medal.
Rywalami Radomiaka w turnieju rozgrywanym w Radomiu i Pionkach były Górnik Zabrze, Wisła Płock i Chemik Police. W Warszawie grały natomiast Olimpia Elbląg, Drukarz Warszawa, Hutnik Kraków i Zagłębie Lublin.
W pierwszym meczu zieloni pokonali pewnie Wisłę Płock 3:1, ale dzień później w takim samym stosunku ulegli Górnikowi Zabrze. Trzy bramki w tym meczu strzelił dla Górnika późniejszy reprezentant Polski Henryk Bałuszyński. W trzecim meczu Radomiak po bramkach Zbigniewa Wachowicza i Tomasza Jurkowskiego wygrał z Chemikiem Police 2:0 i zajął drugie miejsce w grupie co pozwoliło wystąpić w małym finale.
Rywalem Radomiaka w meczu o brązowy medal był Drukarz Warszawa. W pierwszym meczu rozegranym w Radomiu zieloni po trafieniu z rzutu karnego Zbigniewa Wachowicza wygrali 1:0. Tydzień później w Warszawie padał remis 1:1, który zapewnił naszemu zespołowi 3. miejsce.
Autorami tego wspaniałego i historycznego sukcesu byli:
Krzysztof Ludkowski, Paweł Górka, Mirosław Siara, Marek Olczykowski, Mariusz Wójtowicz, Zbigniew Wachowicz, Mariusz Wielgus, Grzegorz Gawryjołek, Robert Rogala, Marcin Krzosek, Marcin Duda, Mirosław Wilkowski, Marcin Giermuda, Tomasz Kowal, Jacek Hebda, Jarosław Stawczyk, Jacek Kacprzak, Tomasz Jurkowski, Piotr Kielich, Sławomir Myszkowski.
Trener: Maciej Jaśkiewicz.