Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Komunikat Klubu w sprawie licencji

Dodano: 04 czerwca 2014 | 16:25
Komunikat Klubu w sprawie licencji
Odnosząc się do wczorajszej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o nieprzyznaniu Radomiakowi licencji na grę w II lidze, RKS Radomiak 1910 SA wydał w tej sprawie komunikat.
Rozmiar czcionki:A+A-
"Z przykrością przyjęliśmy treść komunikatu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 3 czerwca 2014 roku, w którym Radomiak jako jeden z czterech Klubów grupy wschodniej II ligi nie otrzymał licencji na grę w II lidze w sezonie 2014/2015.

Do ostatniego dnia w Klubie trwały prace, które miały zaowocować spełnieniem wszystkich wymaganych przez nowy podręcznik licencyjny dla Klubów II ligi kryteriów. Chodzi tu o kryteria sportowe, infrastrukturalne, dotyczące personelu i administracji, prawne oraz finansowe. Pod każdym tym terminem kryje się wiele podpunktów i formalności, które decyzją Komisji zostały przez nasz Klub wypełnione w stopniu niewystarczającym do otrzymania licencji na grę w II lidze w przyszłym sezonie.

Z komunikatu można dowiedzieć się, że chodzi o naruszenie kryterium sportowego, dotyczącego personelu i administracji oraz finansowego. Zdajemy sobie sprawę, że komunikat PZPN nie jest zarówno dla Klubu jak i Kibiców Radomiaka pozytywną informacją, a jego lakoniczna treść może powodować niepokój wśród sympatyków Klubu ze Struga.

Pragniemy zapewnić, że najważniejsze kwestie finansowe czyli zaświadczenia o braku zobowiązań w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym nasz Klub posiada i przedłożył w dokumentach licencyjnych. Uspokajamy i dementujemy również plotki mówiące o tym, jakoby w ostatnim czasie Klub został zadłużony, co było przyczyną odmówienia przyznania licencji. Przedmiotem badań Komisji są bowiem przeterminowane zobowiązania.

Informujemy, iż dalsze kroki w sprawie licencji - w tym ewentualne odwołanie - zostaną podjęte po szczegółowym zapoznaniu się z uzasadnieniem Komisji i wyjaśnieniem spornych kwestii w PZPN.

Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by wszelkie formalności nie stanęły na przeszkodzie do uzyskania licencji na potrzeby gry w III lidze, gdzie niestety przyjdzie nam występować w przyszłym sezonie ze względu na równie bolący spadek.

Zarząd RKS Radomiak 1910 SA"
OSTATNI MECZ
  • Górnik Zabrze
    34. kolejka
    6:2
    Radomiak Radom
    Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Sobota, 23 maja 2026 - godz. 17:30
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Lech Poznań3460
2.Jagiellonia Białystok3456
3.Górnik Zabrze3456
4.Raków Częstochowa3455
5.GKS Katowice3450
6.Legia Warszawa3449
7.Zagłębie Lubin3448
8.Wisła Płock3446
9.Pogoń Szczecin3445
10.Radomiak Radom3444
11.Korona Kielce3443
12.Motor Lublin3443
13.Widzew Łódź3442
14.Cracovia Kraków3442
15.Piast Gliwice3441
16.Lechia Gdańsk3338
17.Arka Gdynia3436
18.Bruk-Bet Termalica Nieciecza3331
NASTĘPNY MECZ
  • Radomiak Radom - Radomiak Radom
    Radomiak Radom
    1. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    24/25 lipca 2026
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak