Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Rozmowa z Piotrem Nowocieniem - głównym udziałowcem Radomiaka

Dodano: 04 marca 2014 | 18:03
Rozmowa z Piotrem Nowocieniem - głównym udziałowcem Radomiaka
O obecnej sytuacji Klubu, a także planach na przyszłość rozmawiał z Maciejem Kwiatkowskim z Gazety Wyborczej główny udziałowiec Radomiaka, Piotr Nowocień.
Rozmiar czcionki:A+A-
Maciej Kwiatkowski (Gazeta Wyborcza / radom.sport.pl): Po przeprowadzonych transferach (łącznie 11 - przyp. red.) daje się odczuć, że Radomiak nie składa broni i będzie walczył o realizację celu, a więc utrzymania w gronie II-ligowców.

Piotr Nowocień: Oczywiście, że tak. W miejscu zawodników, z których zrezygnowaliśmy, sprowadziliśmy wielu nowych piłkarzy. Z kilkoma podpisaliśmy umowy już na początku roku, a z trzema w ostatnich dniach okienka transferowego. Nie oznacza to, że robiliśmy coś w pośpiechu. Wprawdzie negocjacje trwały z nimi do ostatniej chwili, ale rozmowy prowadziliśmy tygodniami. Ta kadra z pewnością jest silniejsza. Trener Marcin Jałocha dobierał zawodników nie tylko pod względem umiejętności piłkarskich, ale również i charakteru. Wszyscy mamy do zrealizowania cel utrzymania, a do tego potrzeba takich właśnie ludzi.

Zieloni tracą do tzw. bezpiecznego miejsca dziewięć punktów. To dużo, czy mało - zważywszy że do rozegrania pozostało 16 kolejek?

- To tylko dziewięć i aż dziewięć punktów. Liga jest jednak tak wyrównana, że każdy z każdym może wygrać. Ponadto tabela jest bardzo spłaszczona, więc każdy pojedynek i każde zdobyte punkty będą na wagę złota.

Od przyszłego sezonu powstanie jedna druga - w pełni zawodowa - liga. Czy klub z Radomia w ogóle jest stać na to, by się w tym gronie znaleźć?

- Koszty tej nowej drugiej ligi nie będą aż tak duże, jak się wydaje. Dojdzie tylko kilka zespołów, do których zwiększą się koszty przejazdu. Poważniejszym problemem mogą być warunki infrastruktury, ale i o to bym się nie martwił. Oczywiście przydałby się nowy stadion, ale póki go nie ma, to trzeba udoskonalać to, co się ma. Chcę przy tej okazji bardzo podziękować MOSiR-owi za to, jak bardzo pomaga nam przy obiekcie.

Co jeszcze poza sprowadzonymi zawodnikami zmieniło się w okresie przerwy zimowej w Radomiaku?

- W dalszym ciągu zależy nam na poprawie wizerunku zespołu. Muszę się pochwalić, że jako jedni z nielicznych klubów II ligi mamy trenera od przygotowania fizycznego. Jest nim Kordian Wójs, który dba o to, by nasi piłkarze mieli jak najwięcej sił w rozpoczynającym się za kilka dni sezonie. Ponadto wdrażamy elektroniczny sklep, w którym będzie można zaopatrzyć się m.in. w akcesoria i gadżety klubowe. Myślę, że kibiców zainteresuje również informacja, że złożyliśmy wniosek do Unii Europejskiej o wdrożenie w klubie platformy mobilnej. Poprzez nią kibice będą mogli kupować bilety przez internet, oglądać mecze online czy różne wydarzenia związane z działaniem klubu. Tak więc uważam, że zimy nie przespaliśmy.

Czego w takim razie życzyć Radomiakowi, by ta wiosna była naprawdę zielona?

- Sam na boisko nie wbiegnę, bo po prostu w piłkę na takim poziomie, by pomóc zawodnikom, grać nie umiem. Dlatego robię wszystko, by z innej strony zapewnić utrzymanie drużynie. Prowadzę rozmowy z kilkoma potencjalnymi sponsorami. Cały czas mamy wolne powierzchnie reklamowe na strojach zawodników i wiele miejsca na stadionie - to świetne nośniki reklamy, dlatego zachęcam do współpracy przede wszystkim firmy z regionu radomskiego. Wiemy, jak ważny w tym sporcie jest budżet. Tylko na samo zarejestrowanie piłkarzy, których pozyskaliśmy, wydaliśmy około 50 tysięcy złotych, a kosztów jest dużo więcej. Wierzę, że piłkarze, szkoleniowcy, w końcu kibice, których zachęcam do gorącego wspierania swojego ulubionego klubu - staną na wysokości zadania i będziemy w czerwcu świętować utrzymanie, które można również nazwać awansem do nowej II ligi.
OSTATNI MECZ
  • Górnik Zabrze
    34. kolejka
    6:2
    Radomiak Radom
    Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Sobota, 23 maja 2026 - godz. 17:30
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Lech Poznań3460
2.Jagiellonia Białystok3456
3.Górnik Zabrze3456
4.Raków Częstochowa3455
5.GKS Katowice3450
6.Legia Warszawa3449
7.Zagłębie Lubin3448
8.Wisła Płock3446
9.Pogoń Szczecin3445
10.Radomiak Radom3444
11.Korona Kielce3443
12.Motor Lublin3443
13.Widzew Łódź3442
14.Cracovia Kraków3442
15.Piast Gliwice3441
16.Lechia Gdańsk3338
17.Arka Gdynia3436
18.Bruk-Bet Termalica Nieciecza3331
NASTĘPNY MECZ
  • Radomiak Radom - Radomiak Radom
    Radomiak Radom
    1. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    24/25 lipca 2026
MAPA SERWISU
© 2004-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak