Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Wiemy jak będzie wyglądał nowy stadion Radomiaka!

Dodano: 27 października 2015 | 19:36
Wiemy jak będzie wyglądał nowy stadion Radomiaka!
Nie wizualizacja, a program funkcjonalno-użytkowy mówi najwięcej o tym jak będzie wyglądał nowy stadion Radomiaka. Szczegóły w rozwinięciu.
Rozmiar czcionki:A+A-
W Biuletynie Informacji Publicznej MOSiR Radom pojawiło się już ogłoszenie o zamówieniu na "Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadionu piłkarskiego wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga".

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 4 grudnia 2015 roku o godzinie 10:00.

Jednym z załączników do ogłoszenia jest obszerny program funkcjonalno-użytkowy dla nowego stadionu Radomiaka, z którego każdy może dowiedzieć się jak - nie wizualnie - ale użytkowo będzie wyglądał nowy stadion przy Struga. Poniżej kilka najistotniejszych dla kibica kwestii wyjętych z PFU.

Projekt musi uwzględniać etapową realizację stadionu. Zarówno po I jak i po II etapie realizacji obiekt musi spełniać wymagania PZPN określone w podręczniku licencyjnym dla klubów ekstraklasy na lata 2015-2016 oraz spełniać wymagania stadionu dla III kategorii i zostać dopuszczony do rozgrywek ekstraklasy.

W I etapie budowy stadionu piłkarskiego należy wykonać budynek główny (ze wszystkimi pomieszczeniami opisanymi w PFU) wraz z trybuną główną. W I etapie należy wykonać trybunę główną kompleksowo zadaszoną z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3500, tym miejsca dla VIP – nie mniej niż 400 miejsc oraz minimum 100 miejsc dla prasy oraz trybunę równoległą do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2000 miejsc zlokalizowanych wzdłuż całej długości boiska. I etap budowy stadionu piłkarskiego wymaga wybudowania płyty boiska piłkarskiego, trybuny głównej, trybuny równoległej do trybuny głównej z łączną liczbą dla obydwu trybun, nie mniej niż 5500 miejsc siedzących. W I etapie należy wyposażyć stadion w system sztucznego oświetlenia, utrzymujący minimalne średnie natężenie oświetlenia pionowego o wartości min. 1600Ev z możliwością rozbudowy do min. 2000Ev w II etapie.

Trybuny należy wyposażyć tylko w indywidualne miejsca siedzące w ilości min. 5 500 miejsc w pierwszym etapie. Należy wykonać trybunę główną na min. 3 500 miejsc. Docelowo (drugi etap) widownia ma mieć min. 15 000 miejsc siedzących. Należy zastosować wszystkie siedziska składane. Każda trybuna stadionu musi być podzielona na odrębne sektory, każdy z własnym kontrolowanym wejściem, zapleczem gastronomicznym, toaletami dla obu płci oraz innymi podstawowymi usługami, takimi jak punkt pierwszej pomocy. Narożniki trybun muszą być ścięte pod kątem 45 stopni. Trybuna główna musi być w całości wykonana w I etapie. Telebimy LED należy przewidzieć w dwóch przeciwległych rogach boiska na trybunami.

Co najmniej 5% łącznej liczby miejsc na stadionie musi być udostępnione kibicom drużyny gości. Sektor dla kibiców gości powinien mieć oddzielne wejście oaz zapewnioną odpowiednią ilość toalet dla obu płci, bar oraz pomieszczenie pierwszej pomocy. A także co najmniej dwie drogi ewakuacyjne z trybuny.

W południowej, głównej trybunie należy zlokalizować budynek, nazwany w niniejszym opracowaniu budynkiem głównym stadionu. Szatnia zawodników gospodarzy powinna mieć min. 120m2 powierzchni i składać się z: miejsca do siedzenia i szafek dla min 25 osób, min. 7 pryszniców, 3 kabin wc, 5 umywalek i 3 pisuary, min. 1 stół do masażu, min. 1 lodówka, 1 tablica do prezentacji taktyki i stół z pięcioma krzesłami, jacuzzi i sauna. Należy przewidzieć salę konferencyjną na 50 miejsc siedzących oraz pomieszczenie robocze umożliwiające równoczesną pracę 50 przedstawicieli mediów oraz 15 fotoreporterów. Należy przewidzieć 2 studia telewizyjne o wymiarach 5x5m, oba z widokiem na płytę boiska, dobrze skomunikowane z trybuną prasową oraz pomieszczeniami dedykowanymi prasie. Należy przewidzieć zespół pomieszczeń biurowych oraz biurowo-klubowych o łącznej powierzchni minimalnej 200 m2.

Na stadionie należy zapewnić strefę dla VIP-ów składającą się ze strefy wejścia, loży oraz skyboxów. Minimalna ilość miejsc V.I.P. - 400. Należy przewidzieć min. 100 miejsc dla prasy (w tym 50 z pulpitami). Należy przewidzieć min. 5 stanowisk komentatorskich, 2 kabiny komentatorskie.

Należy przewidzieć dwupoziomową restaurację z wewnętrzną klatką schodową i windą. Na parterze należy przewidzieć zaplecze kuchenne oraz barek oraz umożliwić zorganizowanie ogródka z atrakcyjnym widokiem na stadion. Na piętrze należy zaprojektować salę konsumpcyjną z widokiem na płytę boiska o pow. min 150m2.

Murawa naturalna musi być podgrzewana glikolowo oraz wyposażona w system nawadniania i drenażu.

Oświetlenie stadionu mocowane do konstrukcji zadaszenia widowni lub montowane na niezależnych masztach.

Zamawiający oczekuje wykorzystania całości lub fragmentu stanowisk komentatorskich zwanych potocznie "gołębnikiem" w projekcie nowego stadionu ze względu na duże przywiązanie kibiców do tego elementu. Sposób wykorzystania "gołębnika" do ustalenia z Zamawiającym.
OSTATNI MECZ
  • Pogoń Szczecin
    15. kolejka
    0:1
    Radomiak Radom
    Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
Piątek, 17 września 2023 - godz. 12:30
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Lech Poznań1534
2.Jagiellonia Białystok1633
3.Raków Częstochowa1531
4.Cracovia Kraków1529
5.Legia Warszawa1525
6.Motor Lublin1624
7.Pogoń Szczecin1522
8.Widzew Łódź1522
9.Górnik Zabrze1421
10.Piast Gliwice1520
11.GKS Katowice1419
12.Zagłębie Lubin1618
13.Radomiak Radom1416
14.Korona Kielce1516
15.Stal Mielec1515
16.Lechia Gdańsk1511
17.Puszcza Niepołomice1511
18.Śląsk Wrocław1510
NASTĘPNY MECZ
  • Radomiak Radom - Stal Mielec
    Radomiak Radom
    16. kolejka
    vs
    Stal Mielec
    Niedziela, 24 listopada - godz. 12:15
MAPA SERWISU
© 2004-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak