PP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)

Dodano: 25 września 2013 | 19:30
Awans do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego wywalczył drugi zespół Radomiaka wygrywając w środę z Prochem w Pionkach 3:0.
galeria radomiakPP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)PP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)PP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)PP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)PP: Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)
Wynik meczu w 14. minucie otworzył Patryk Wolski, który z najbliższej odległości trafił do siatki rywala po rzucie wolnym wykonywanym przez Krystiana Putona. Napastnik Radomiaka pięć minut później mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale po mocnym uderzeniu piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Przed przerwą gracze Prochu kilka razy próbowali strzałami z dystansu zaskoczyć Dominika Budzyńskiego, ale dobrze w bramce po uderzeniach Edwarda Czaplarskiego spisywał się nasz golkiper, a strzałom Piotra Cichawy brakowało precyzji.

Drugą połowę Radomiak zaczął bardzo dobrze i już pierwsza akcja wprowadzonego po przerwie Rafała Gila powinna przynieść bramkę, ale strzał naszego zawodnika był niecelny. W 48. minucie Michał Modelewski musiał wyciągać już piłkę z siatki po precyzyjnym strzale Bartłomieja Michalskiego. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Rafał Gil, który wykończył składną akcję całego zespołu. Zieloni mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, ale na stadionie w Pionkach więcej goli już nie padło. W końcówce meczu również Proch miał chyba najlepszą okazję do zdobycia honorowej bramki, ale po uderzeniu z bliskiej odległości piłka minęła światło bramki.

Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane w środę 2 października. Losowanie par ćwierćfinałowych w najbliższych dniach.

Spotkanie w Pionkach jako sędzia główny prowadził Daniel Maciejewski dla którego był to dokładnie 1000 oficjalny mecz w karierze sędziowskiej.

Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)
(Wolski 11', Michalski 48', Gil 53')

Radomiak: Budzyński - Szewczyk, Wójcik, Siepetowski, Włodarczyk, Puton K. (46' Wnuk), Wichtowski (46' Białożyt), Michalski, Skałbania, Kleczewski (46' Gil), Wolski (46' Stanisławski)