Radomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)

Dodano: 14 września 2013 | 19:20
Drugiej z rzędu ligowej porażki doznały rezerwy Radomiaka. W sobotnie popołudnie podopieczni Piotra Wątorskiego przegrali u siebie z KS Warka 2:4.
galeria radomiakRadomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)Radomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)Radomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)Radomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)Radomiak II Radom - KS Warka 2:4 (1:1)
Mecz z kandydatem do awansu nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze i przez pierwsze 45 minut gry radził sobie równie udanie. W 18. minucie kunszt napastnika pokazał Piotr Skałbania, który wywalczył sobie pozycję strzelecką i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera przyjezdnych. Niestety radość Radomiaka nie trwała długo, bowiem w 28. minucie goście doprowadzili do remisu.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W 50. minucie Warka wyszła na prowadzenie, ale już 120 sekund później Rafał Gil doprowadził do remisu. W 56. minucie sędzia Tomasz Figarski podyktował wątpliwy rzut wolny pośredni w naszym polu karnym, z którego skorzystali przyjezdni i po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Zieloni ambitnie dążyli do odrobienia strat, ale kosztowało ich to wiele sił, których w kolejnych minutach brakowało by bronić dostępu do własnej bramki. Wicelider z Warki miał wiele okazji na podwyższenie wyniku i w 77. minucie to uczynił. Po rzucie wolnym, między słupkami nie popisał się golkiper Radomiaka Łukasz Gołębiowski i piłka po raz czwarty w tym spotkaniu wpadła do siatki bramki RKS-u.

Choć faworyt z Warki nie okazał się tak straszny jak go malowano, to aby skutecznie rywalizować o punkty na boiskach okręgówki nasi zawodnicy muszą unikać szkolnych, indywidualnych błędów w defensywie, które w starciu z lepszymi rywalami będą kończyć się tak jak dziś, straconymi golami.

Za tydzień Radomiak zagra na wyjeździe z Legionem Głowaczów.

(Skałbania 18', Gil 52')

Radomiak: Gołębiowski - Adach (13' Neska), Matyga, Mirowski, Szewczyk, Włodarczyk (46' Markowski), Siepetowski, Puton W., Kleczewski, Gil (89' Witasek), Skałbania

14.Radomiak II Radom50052330

- Drużyna która na koniec sezonu zajmie 1. miejsce zagra w barażu o awans do III ligi.