Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!
  • +1 punkt po 30. kolejce

    +1 punkt po 30. kolejce

    O 1 punkt po 30. kolejce powiększył przewagę nad strefą spadkową Radomiak i na 4 kolejki przed końcem sezonu wynosi 9 punktów. "Zieloni" ponad 50% punktów zdobyli w meczach, w których pierwsi stracili gola. »

  • Klubowe rekordy po meczu z Lechem

    Klubowe rekordy po meczu z Lechem

    Radomiak wyśrubował do 5 swój klubowy rekord liczby kolejnych meczów domowych z Lechem w ekstraklasie bez porażki i jednocześnie pobił rekord takiej serii z dowolnym rywalem w najwyższej klasie rozgrywkowej. »

  • Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2 (0:2)

    Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2 (0:2)

    W meczu 30. kolejki ekstraklasy zremisował z Lechem Poznań 2:2 mimo, że do 78. minuty przegrywał 0:2. Gole dla "Zielonych" strzelili Capita i Abdoul Tapsoba w doliczonym czasie. »

Radomiak pokonał Legion

25-11-2009 08:38 [źródło: Własne]
Szkoleniowcy Radomiaka Arkadiusz Grzyb i Paweł Jankowski starając się maksymalnie wykorzystać i urozmaicić okres roztrenowania po rundzie jesiennej, przystali na prośbę trenera Marka Siwaka i zgodzili się rozegrać dziś kolejny mecz kontrolny. Zieloni na sztucznym boisku przy ulicy Rapackiego pokonali 2:0 byłych juniorów Legionu Radom. W barwach teamu ze Struga zaprezentowało się dwóch testowanych graczy.

Są to wychowanek Orlika Radom, a aktualnie napastnik Polonii Iłża Marcin Kacprzak oraz środkowy pomocnik Pogoni Grodzisk Mazowiecki Arkadiusz Niezgoda. - Wstrzymałbym się z ocenami po jednym meczu... Jednak Arek Niezgoda zaprezentował się korzystnie i będziemy mu się przyglądać. Dostanie jeszcze jedną szansę pokazania się, tym bardziej, że mamy deficyt na tej pozycji - powiedział po meczu Arkadiusz Grzyb.

Zieloni od początku ruszyli zdecydowanie na rywala i bardzo szybko objęli prowadzenie. W 3. minucie Łukasz Szary posłał prostopadłą piłkę do Pawła Tarnowskiego, który bez problemu pokonał golkipera Legionu. W 31. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, wykorzystując tym razem podanie Arkadiusza Oziewicza. Zieloni powinni prowadzić wyżej, ale dobre okazji zmarnowali zarówno Tarnowski jak i Oziewicz.

Po zmianie stron w drużynie Radomiaka pojawili się zmiennicy tacy jak m. in.: Oskar Zając z drużyny rezerw, juniorzy Kacper Wnuk, Bartosz Pełka, Wojciech Molga czy wspomniany Marcin Kacprzak. Dwa razy na listę strzelców mógł wpisać się Kacper Wnuk, jednak młodemu pomocnikowi zabrakło dziś trochę szczęścia. W Legionie doskonałą okazję po podaniu Adriana Dziubińskiego zmarnował Michał Kucharczyk, który tym razem podobnie jak i inni juniorzy Radomiaka uzupełnił skład Legionu.

W składzie zielonych nie zobaczyliśmy dziś: Łukasza Janika, Krzysztofa Wierzby, Pawła Boryczki, Daniela Barzyńskiego, Dariusza Mortki, Dawida Sali i Maksyma Kobylarczyka. - Wszyscy poza Łukaszem Janikiem, który narzeka na staw skokowy zagrają w piątkowym meczu przeciwko Oronce. Niewykluczone, że w piątek pojawi się także kilku nowych zawodników - informuje szkoleniowiec naszego zespołu.

Piątkowe spotkanie z Oronką Orońsko, które będzie przedostatnim meczem kontrolnym w tym roku zostanie rozegrane na sztucznym boisku przy ulicy Rapackiego i rozpocznie się o godz. 18:00. Następny a zarazem ostatni mecz kontrolny w tym roku zieloni rozegrają w środę 2. grudnia z liderem grupy południowej IV ligi Zwolenianką Zwoleń.

Radomiak Radom - Legion Radom 2:0 (2:0)
(Tarnowski 3', 31')

Radomiak: Banasiak (46' Kuczera) - Szary (46' Molga K.), Świdzikowski (46' Majewski), Sikorski (46' Zając), Łatkowski (46' Kornacki) - Lesisz (46' Wnuk), Zięba, Niezgoda, Oziewicz (46' Pełka), Kurbiel (46' Molga W.) - Tarnowski (46' Kacprzak)

sędziował: Cezary Kostrzewa (Radom)

Komentarze (1)

Nick Data Treść
m1910
(IP:88.156.133.239)
27-11-2009 06:55będą zdjecia z meczu ?

TERMINARZ - WIOSNA 2025
31. kolejka: Piast Gliwice - RADOMIAK RADOM | nd. 4.05 - godz. 12:15
32. kolejka: RADOMIAK RADOM - Pogoń Szczecin | sb. 10.05 - godz. 14:45
33. kolejka: Stal Mielec - RADOMIAK RADOM | pt. 16.05 - godz. 18:00
34. kolejka: RADOMIAK RADOM - Motor Lublin | sb. 24.05 - godz. 17:30
SKLEP
OSTATNI MECZ
  • Radomiak Radom
    30. kolejka
    2:2
    Lech Poznań
    Radomiak Radom - Lech Poznań
KALENDARIUM
Dzisiaj jest: Wtorek, 29 kwietnia 2025
Rocznice urodzin
29-04 Aleksander Czachor 102. Aleksander Czachor
Rocznice śmierci
29-04 Lechosław Chalabry 16. Lechosław Chalabry
NASTĘPNY MECZ
  • Piast Gliwice - Radomiak Radom
    Piast Gliwice
    31. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Niedziela, 4 maja - godz. 12:15
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Raków Częstochowa3062
2.Lech Poznań3060
3.Jagiellonia Białystok3058
4.Pogoń Szczecin3053
5.Legia Warszawa3050
6.Cracovia Kraków3045
7.Motor Lublin3043
8.Górnik Zabrze3042
9.GKS Katowice3042
10.Piast Gliwice3038
11.Widzew Łódź3037
12.Korona Kielce3037
13.Radomiak Radom3036
14.Zagłębie Lubin3033
15.Lechia Gdańsk3030
16.Puszcza Niepołomice3027
17.Stal Mielec3026
18.Śląsk Wrocław3025
MAPA SERWISU
© 2004-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak