Witaj na Stronie Kibiców Radomiaka Radom!

Sezon 2009/2010 Radomiaka w statystykach

15-06-2010 13:59 [źródło: Własne]
W minioną niedzielę piłkarze Radomiaka zakończyli sezon 2009/2010. Niestety, mimo bardzo dobrej rundy wiosennej w wykonaniu Radomiaka, zielonym nie udało się awansować do II ligi. Przed nami wakacyjna przerwa w rozgrywkach, która jest najodpowiedniejszym momentem do podsumowań i ocen minionego sezonu. Poniżej przedstawimy poczynania Radomiaka w statystykach. A jak wiemy i jak mówi stare porzekadło - statystyki nie kłamią...

Radomiak w 30 meczach uzbierał 63 punkty, na które składa się 19 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Zieloni byli najlepiej grającym zespołem wiosną, gdzie uzbierali 36 punktów i jako jedyni przegrali tylko jedno spotkanie.



Jak widać na wykresie, najniżej w tabeli Radomiak był na 12. miejscu, a było to po jesiennej porażce w Piasecznie, która była wówczas trzecią z kolei. Od 10. kolejki, czyli od momentu kiedy nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej, nasz zespół piął się systematycznie w górę i po jesiennym spotkaniu z Mazurem Karczew wskoczył na 3. miejsce, na którym to zakończył pierwszą część sezonu. Aby wskoczyć na pozycję wicelidera zieloni musieli czekać aż dwanaście kolejek, czyli do meczu na własnym boisku z GLKS Nadarzyn. Niestety, na sam szczyt tabeli nie udało się dostać w tym sezonie nawet na moment.

***
Najwyższe zwycięstwo:
Radomiak Radom - Stal Niewiadów 5:0; 16. sierpień 2009 r.
Wisła II Płock - Radomiak Radom 0:5; 25. kwiecień 2010 r.

Były to najwyższe zwycięstwa zarówno na własnym boisku jak i na boisku rywala.

Najwyższy remis:
Radomiak Radom - Narew Ostrołęka 2:2; 8. listopad 2009 r.

Najwyższa porażka:
SMS Łódź - Radomiak Radom 2:0; 23. sierpień 2009 r.

Najwięcej zwycięstw Radomiak odniósł różnicą jednej bramki (dziewięć razy). Tylko w dwóch spotkaniach z udziałem Radomiaka kibice nie oglądali bramek. Było to w wyjazdowych meczach z Włókniarzem Zelów i Mazurem Karczew.

Zwycięstwa dom/wyjazd: 10/9
Remisy dom/wyjazd: 3/3
Porażki dom/wyjazd: 2/3

***
Radomiak może pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich drużyn. Stosunek bramek to 59:23 (wliczony walkower za mecz ze Stalą Niewiadów). Średnio 1,97 bramek strzelonych na mecz oraz 0,77 straconych na mecz. Ponad 54% bramek Radomiak strzelił grając w roli gospodarza. Golkiperzy Radomiaka trzynaście razy musieli wyciągać piłkę z siatki na własnym boisku oraz dziesięć razy na terenie rywala. Najdłużej czyste konto udało się zachować Piotrowi Banasiakowi przez 467 minut. Nasz zespół był najskuteczniejszą drużyną wiosną. W tym okresie piłkarze Radomiaka strzelili najwięcej i stracili najmniej bramek ze wszystkich zespołów. Stosunek bramek na wiosnę 33:7.

Najlepszymi strzelcami w naszym zespole byli Paweł Tarnowski i Krzysztof Wierzba, którzy zdobyli po 11 goli. Ten drugi ponad połowę swoich bramek zdobył strzałem głową (6 bramek). W taki sposób cały zespół strzelił 18 bramek, z czego aż 11 padło łupem w/w dwójki. Zieloni dość dobrze radzili sobie jeśli chodzi o zdobywanie bramek ze stałych fragmentów gry. Tym sposobem pokonać bramkarzy udało się 14 razy.

Ciężar zdobywania bramek w całym sezonie rozłożył się aż na 17 zawodników. Jesienią na listę strzelców wpisało się 8 zawodników, wiosną było to aż 14 graczy. O ile jesienią zdecydowany prym w trafianiu do siatek rywala wiedli Wierzba i Tarnowski, to wiosną już tak pięknie nie było. Najlepszy po jesieni duet napastników w całej gr. VI III ligi wiosną zdobył zaledwie 5 bramek. Najskuteczniejszymi graczami wiosną w ekipie Radomiaka byli Daniel Barzyński i Arkadiusz Oziewicz. Obaj strzelili po 5 bramek.

Bramki strzelone dom/wyjazd: 32/27
Bramki stracone dom/wyjazd: 13/10

Strzelcy ogółem:
11 - Paweł Tarnowski, Krzysztof Wierzba
9 - Arkadiusz Oziewicz
6 - Daniel Barzyński
3 - Michał Skórski
2 - Marcin Grunt, Łukasz Janik, Szymon Kurbiel, Dawid Sala
1 - Piotr Kornacki, Maciej Lesisz, Dariusz Mortka, Dariusz Rolak, Marcin Sikorski, Łukasz Szary, Maciej Świdzikowski, Piotr Wlazło

***
Strzelcy pozycjami:
Obrońcy: 6 goli
Pomocnicy: 25 goli
Napastnicy: 25 goli

***
Ile bramek zdobyli zawodnicy z wyjściowego składu, a ile zmiennicy?
51 goli - pierwsza jedenastka
5 goli - zmiennicy (Maciej Lesisz 87' - Stal Niewiadów, Paweł Tarnowski 88' - Wisła II Płock, Szymon Kurbiel 80' - Warta Sieradz oraz 89' - Omega Kleszczów, Łukasz Janik 90' - MKS Kutno)

***
Paweł Tarnowski oprócz 11 strzelonych bramek może pochwalić się taką samą liczbą asyst. Mimo, że wiosną zdobył tylko 3 bramki, to zaliczył aż 7 asyst i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w tym elemencie. Na wyróżnienie zasłużył zwłaszcza po wiosennym meczu w Legionowie, gdzie trzy na cztery bramki padły właśnie po zagraniach "Tarana".

Klasyfikacja asyst:
11 - Paweł Tarnowski
9 - Paweł Boryczka
5 - Daniel Barzyński
4 - Arkadiusz Oziewicz, Dawid Sala, Łukasz Szary
3 - Piotr Kornacki, Krzysztof Wierzba
1 - Łukasz Janik, Maciej Lesisz, Klaudiusz Łatkowski

***
Rzuty karne

Sędziowie w 29 spotkania podyktowali dla Radomiaka 5 rzutów karnych. Trzy z nich na bramki zamienił Arkadiusz Oziewicz (Stal Niewiadów (d), Nadnarwianka Pułtusk (w), GLKS Nadarzyn (d)) i jednego Dawid Sala (MKS Kutno (d)). Piątego nie wykorzystał Krzysztof Wierzba (Narew Ostrołęka (d)). Przeciwko Radomiakowi podyktowano 4 rzuty karne (MKS Kutno (w), Mazur Karczew (d), Nadnarwianka Pułtusk (w), Warta Sieradz (w)) i wszystkie cztery zostały wykorzystane.

***
Bramki a kwadranse gry

Radomiak ponad połowę bramek zdobył w drugiej części meczu. Dokładnie były to 33 trafienia. Najczęściej piłkarze naszego zespołu do siatki rywali trafiali w ostatnim kwadransie II połowy (13 bramek) i ostatnich 15 minutach I połowy (12 bramek). Najrzadziej, bo tylko 5 razy między 1. a 15. minutą. Ponad 60% bramek nasz zespół stracił w I połowie (14 bramek). Najwięcej razy nasz golkiper musiał wyciągać piłkę z bramki w ostatnim kwadransie I i II połowy (po 6 razy), czyli w tych samych okresach gry, w których nasi piłkarze strzelali najwięcej bramek. Tylko raz rywalom udało się trafić do naszej siatki między 46. a 60. minutą gry.

I połowa ogółem strzelone/stracone: 23/14

1-15 min. strzelone/stracone: 5/4
16-30 min. strzelone/stracone: 6/4
31-45 min. strzelone/stracone: 12/6

II połowa ogółem strzelone/stracone: 33/9

46-60 min. strzelone/stracone: 11/1
61-75 min. strzelone/stracone: 9/2
76-90 min. strzelone/stracone: 13/6

***
Żółte i czerwone kartki

W 29 spotkaniach nasi piłkarze obejrzeli aż 55 żółtych i 6 czerwonych kartek, z czego 4 były konsekwencją otrzymania dwóch napomnień w jednym spotkaniu. Bezpośrednio czerwonymi kartonikami zostali ukarani tylko Marcin Sikorski (w jesiennym meczu z Legionovią) za przerwanie korzystnej sytuacji do zdobycia bramki i Łukasz Szary (w wiosennym meczu z Włókniarzem Zelów) za krytykę orzeczeń sędziego. Najbardziej "brutalnie" grającym zawodnikiem był Daniel Barzyński, który w 26 spotkaniach obejrzał 7 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Oznacza to, że "Mały" w prawie co czwartym meczu był napominany przez arbitrów. Na uwagę zasługuje bardzo czysta gra Pawła Boryczki, który będąc obrońcom grającym we wszystkich 29 meczach obejrzał tylko trzy żółte kartki.

Najwięcej żółtych kartek zostało pokazanych w wyjazdowych meczach z MKS Kutno i Pogonią-Ekolog Zduńska Wola. Sędziowie w tych meczach po osiem razy sięgali do kieszonek z kartonikami. Najwięcej czerwonych kartek zostało pokazanych w szlagierowym meczu w Radomiu z GLKS Nadarzyn. Goście kończyli mecz w dziesięcioosobowym składzie. Nasi zawodnicy najwięcej razy upominani byli w wyjazdowym meczu z KS Piaseczno 30. sierpnia 2009 roku. Obejrzeli pięć z sześciu żółtych kartek, a Krzysztof Wierzba dodatkowo został usunięty z boiska.

Piłkarze Radomiaka zdecydowanie częściej byli upominani przez arbitrów jesienią, gdzie obejrzeli aż 34 żółte i 4 czerwone kartki, co stanowi 62% kartoników z całego sezonu.

Żółte kartki:
7 - Daniel Barzyński
6 - Łukasz Szary
5 - Maciej Świdzikowski
4 - Arkadiusz Oziewicz, Dawid Sala, Paweł Tarnowski
3 - Paweł Boryczka, Marcin Grunt, Dariusz Mortka, Marcin Sikorski, Michał Skórski, Krzysztof Wierzba
2 - Piotr Wlazło
1 - Piotr Kornacki, Mirosław Kuczera, Maciej Lesisz, Klaudiusz Łatkowski, Dariusz Rolak

Czerwone kartki:
1 - Marcin Sikorski, Łukasz Szary
1 - Daniel Barzyński, Marcin Grunt, Maciej Świdzikowski, Krzysztof Wierzba; (wszyscy za dwie żółte)

***
Ilość występów i minut spędzonych na boisku przez poszczególnych zawodników

W zespole Radomiaka wystąpiło w sumie 26 zawodników, ale żaden z nich nie rozegrał wszystkich spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Najwięcej minut na boisku - 2554 (na 2610 możliwych) spędził Paweł Boryczka. Jest on jedynym zawodnikiem, który wystąpił we wszystkich 29 meczach i w każdym z nich wychodził w podstawowej jedenastce. Dla "Borysa" to już drugi sezon z kolei, w którym jako jedyny zalicza wszystkie spotkania w wyjściowej jedenastce i spędza na boisku najwięcej minut. Najmniej na placu gry przebywał Maksym Kobylarczyk - 3 minuty.

Szczegółowe statystyki poszczególnych graczy znajdują się w tym miejscu.

Komentarze (3)

Nick Data Treść
Radomiak
(IP:88.156.135.88)
16-06-2010 11:46Mała literówka, przy najwyższej porażce. Nie 0:2 dla nas tylko, 2:0 dla nich. Ot, mały błąd. Ale bardzo ciekawe statystyki ;) Sam robię takie, jeśli chodzi o MŚ 2010. I chyba wezmę się za statystyki Radomiaka w sezonie 2010/2011 Pozdro

Kozi
(IP:88.156.128.111)
15-06-2010 18:10Radomiakowi proponuje przyjrzeć się napastnikowy Kozienice-Janików, Sebastianowi Ogonkowi, jest za dobry na 4 ligę, przydałby się Nam ;)

xxx
(IP:83.7.77.158)
15-06-2010 17:00w golach zmiennikow brakuje bramki kurbiela z omega, jutro wszyscy na mecz i doping

TERMINARZ - WIOSNA 2025
31. kolejka: Piast Gliwice - RADOMIAK RADOM | nd. 4.05 - godz. 12:15
32. kolejka: RADOMIAK RADOM - Pogoń Szczecin | sb. 10.05 - godz. 14:45
33. kolejka: Stal Mielec - RADOMIAK RADOM | pt. 16.05 - godz. 18:00
34. kolejka: RADOMIAK RADOM - Motor Lublin | sb. 24.05 - godz. 17:30
SKLEP
OSTATNI MECZ
  • Radomiak Radom
    30. kolejka
    2:2
    Lech Poznań
    Radomiak Radom - Lech Poznań
KALENDARIUM
Dzisiaj jest: Wtorek, 29 kwietnia 2025
Rocznice urodzin
29-04 Aleksander Czachor 102. Aleksander Czachor
Rocznice śmierci
29-04 Lechosław Chalabry 16. Lechosław Chalabry
NASTĘPNY MECZ
  • Piast Gliwice - Radomiak Radom
    Piast Gliwice
    31. kolejka
    vs
    Radomiak Radom
    Niedziela, 4 maja - godz. 12:15
TABELA EKSTRAKLASY
Lp. Drużyna M Pkt
1.Raków Częstochowa3062
2.Lech Poznań3060
3.Jagiellonia Białystok3058
4.Pogoń Szczecin3053
5.Legia Warszawa3050
6.Cracovia Kraków3045
7.Motor Lublin3043
8.Górnik Zabrze3042
9.GKS Katowice3042
10.Piast Gliwice3038
11.Widzew Łódź3037
12.Korona Kielce3037
13.Radomiak Radom3036
14.Zagłębie Lubin3033
15.Lechia Gdańsk3030
16.Puszcza Niepołomice3027
17.Stal Mielec3026
18.Śląsk Wrocław3025
MAPA SERWISU
© 2004-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved radomiak