Piłkarze Radomiaka powoli kończą okres roztrenowania po rundzie jesiennej i w najbliższym czasie udadzą się na ponad miesięczne urlopy. Miniona jesień w wykonaniu Radomiaka była nie tylko jedną z najsłabszych w ostatnich latach, ale jedną z najgorszych w całej historii jeśli chodzi o mecze na własnym boisku. Przedstawiamy podsumowanie pierwszej części sezonu w statystykach, a jak wiadomo liczby nie kłamią.
Radomiak w 15 meczach uzbierał 26 punktów na które składa się 6 zwycięstw, aż 8 remisów i tylko 1 porażka.
Jak już zaznaczyliśmy na wstępie była to jedna z najsłabszych rund jesiennych Radomiaka jeśli chodzi o mecze przed własną publicznością w całej historii. Tylko jedno zwycięstwo w siedmiu meczach i aż pięć remisów to wynik bardzo mizerny. Okazuje się, że podobne sytuacje miewały miejsce wcale nie tak dawno.
Sezon 2006/2007 (8 meczów, 1 zwycięstwo, 3 remisy)
Sezon 2004/2005 (7 meczów, 1 zwycięstwo, 1 remis)
Sezon 2001/2002 (8 meczów, 1 zwycięstwo, 5 remisów)
Sezon 1969/1970 (7 meczów, 1 zwycięstwo, 4 remisy)
Tak zmieniało się miejsce zielonych w tabeli mecz po meczu:
Jak widać, najniżej Radomiak był na 6. miejscu w tabeli, a stało się tak po dwóch kolejnych remisach z Sokołem Aleksandrów Łódzki i Pogonią Siedlce. Od meczu z Legionovią poprzez zwycięstwa z Ursusem Warszawa i Włókniarzem Zelów nasz zespół piął się systematycznie w górę i po rozegranym awansem meczu z Concrodią Piotrków Trybunalski był nawet wiceliderem. Straty punktów w kolejnych meczach spowodowały, że zieloni ostatecznie wylądowali na 5. miejscu. Liderem Radomiak był tylko raz. Po zwycięstwie na inaugurację sezonu w Sieradzu.
Najwyższe zwycięstwo Radomiak odniósł 10. listopada w Opocznie deklasując 5:0 Ceramikę. Była to najwyższa wygrana nie tylko na wyjeździe, ale również w całej rundzie. Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku to 3:0 z Włókniarzem Zelów, które było jedynym zwycięstwem przed własną publicznością.
Radomiak jesienią ze wszystkich drużyn gr. VI III ligi najczęściej dzielił się punktami z rywalami. Osiem meczów zakończyło się remisami. Trzy w stosunku 1:1, cztery bezbramkowe i jeden 2:2. Aż pięć z nich miało miejsce na własnym boisku.
Jedną, jedyną porażką były długo wyczekiwane 63. derby Radomia z Bronią.
Zwycięstwa dom/wyjazd: 1/5
Remisy dom/wyjazd: 5/3
Porażki dom/wyjazd: 1/0
Stosunek bramek to 25:9. Średnio 1,67 bramek strzelonych na mecz oraz tylko 0,6 straconych na mecz. Obok Pogoni Siedlce to najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich drużyn. 64% bramek Radomiak strzelił grając w roli gościa. Piotr Banasiak siedem razy musiał wyciągać piłkę z siatki na własnym boisku i tylko dwa razy na terenie rywala (raz po strzale samobójczym i raz po rzucie karnym). Najskuteczniejszymi zawodnikami w naszym zespole z 5 golami na koncie są Maciej Świdzikowski i Paweł Tarnowski. Ten pierwszy wszystkie swoje bramki zdobył po strzałach głową. W taki sposób cały zespół strzelił w sumie osiem bramek. Zieloni dobrze radzili sobie jeśli chodzi o zdobywanie bramek ze stałych fragmentów gry. Tym sposobem pokonać bramkarzy udało się 9 razy.
Bramki strzelone dom/wyjazd: 9/16
Bramki stracone dom/wyjazd: 7/2
Strzelcy ogółem:
5 - Maciej Świdzikowski, Paweł Tarnowski
4 - Marcin Sikorski
3 - Krystian Puton, Krzysztof Wierzba
2 - Cezary Czpak
1 - Jurij Fedosenko, Dariusz Rolak, Łukasz Szary
Najwięcej asyst na swoim koncie ma Cezary Czpak, który czterokrotnie swoimi podaniami otwierał drogę do bramki kolegom z drużyny. Po dwie asysty mają Łukasz Szary, Paweł Tarnowski i Krzysztof Wierzba. Ten ostatni wywalczył także trzy z pięciu rzutów karnych. Co ciekawe jedną asystę ma także Piotr Banasiak, który popisał się znakomitym podaniem przez całe boisko do Krzysztof Wierzby w meczu z Ursusem Warszawa.
Klasyfikacja asyst:
4 - Cezary Czpak
2 - Łukasz Szary, Paweł Tarnowski, Krzysztof Wierzba
1 - Piotr Banasiak, Daniel Barzyński, Piotr Kornacki, Michał Kucharczyk, Krystian Puton, Dawid Sala, Marcin Sikorski
Sędziowie w 15 spotkania podyktowali dla Radomiaka 5 rzutów karnych. Cztery z nich na bramki zamienił Marcin Sikorski (Sokół Aleksandrów Łódzki, Włókniarz Zelów (dwa), Broń Radom). "Sikor" nie wykorzystał jedenastki w meczu z SMS Łódź. Przeciwko Radomiakowi podyktowano 1 rzut karny (SMS Łódź), który został wykorzystany.
Radomiak ponad połowę bramek zdobył w drugiej części meczu. Dokładnie było to 14 trafień. Najczęściej piłkarze naszego zespołu do siatki rywali trafiali w ostatnim kwadransie gry (8 bramek). Również często zieloni zdobywali bramki między 16. a 30. minutą (5 bramek). Ponad 50% bramek nasz zespół stracił w II połowie (5 bramek). Najwięcej razy piłkę z bramki nasz golkiper musiał wyciągać w trzecim i czwartym kwadransie gry (6 razy). Ani razu rywalom nie udało się trafić do naszej bramki między 16. a 30. minutą.
I połowa ogółem strzelone/stracone: 11/4
1-15 min. strzelone/stracone: 3/1
16-30 min. strzelone/stracone: 5/0
31-45 min. strzelone/stracone: 3/3
II połowa ogółem strzelone/stracone: 14/5
46-60 min. strzelone/stracone: 3/3
61-75 min. strzelone/stracone: 3/1
76-90 min. strzelone/stracone: 8/1
Ile bramek zdobyli zawodnicy z wyjściowego składu, a ile zmiennicy?
21 goli - pierwsza jedenastka
4 gole - zmiennicy (Łukasz Szary 90'+2 - KP Piaseczno, Krzysztof Wierzba 79', 90 - Ursus Warszawa, Jurij Fedosenko 83' - Ursus Warszawa)
Strzelcy pozycjami:
Obrońcy: 11 goli
Pomocnicy: 4 gol
Napastnicy: 10 goli
W 15 spotkaniach nasi piłkarze obejrzeli 29 żółtych (co daje prawie 2 kartki na mecz) i 2 czerwone kartki (obie były konsekwencją otrzymania dwóch żółtych w jednym spotkaniu). Najostrzej grającymi zawodnikami byli Marcin Sikorski, który w 13 spotkaniach obejrzał pięć żółtych kartek, Krystian Puton (w 15 meczach cztery żółte i jedna czerwona kartka) oraz Maciej Śwdzikowski (w 14 meczach cztery żółte i jedna czerwona kartka).
Najwięcej żółtych kartek zostało pokazanych w meczu z Pilicą Przedbórz 17. października. Arbiter Grzegorz Dąbrowski z Siedlec pokazał aż 8 żółtych i 2 czerwone kartoniki. Oba zespoły kończyły mecz w "10" po wykluczeniach Macieja Świdzikowskiego (dwie żółte kartki) i Przemysława Korytkowskiego. Nasi zawodnicy najwięcej razy byli upominani w meczu wyjazdowym z Sokołem Aleksandrów Łódzki 11. września. Obejrzeli pięć z ośmiu żółtych kartek.
Żółte kartki:
5 - Marcin Sikorski
4 - Paweł Boryczka, Krystian Puton, Maciej Świdzikowski
3 - Dawid Sala
2 - Jurij Fedosenko, Dariusz Rolak, Łukasz Szary
Czerwone kartki:
1 - Krystian Puton, Maciej Świdzikowski (za dwie żółte)
Arbitrami sędziującymi najczęściej mecze z udziałem Radomiaka byli: Paweł Jenda z Siedlec i Tomasz Marciniak z Płocka. Prowadzili oni po dwa mecze.
Ilość występów i minut spędzonych na boisku przez poszczególnych zawodników:
Jesienią w zespole Radomiaka wystąpiło 21 zawodników i tylko jeden z nich rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Był to golkiper Piotr Banasiak. Obok niego najwięcej minut na boisku 1244 minuty (na 1350 możliwych) spędził Maciej Świdzikowski. We wszystkich 15 spotkaniach wystąpili Daniel Barzyński, Piotr Kornacki, Krystian Puton, Paweł Tarnowski i Krzysztof Wierzba, ale żaden z nich nie rozpoczynał wszystkich spotkań w podstawowym składzie. Najmniej na placu gry przebywał Karol Mirowski - 4 minuty, który zaliczył w Opocznie debiut w pierwszym zespole. Mirosław Kuczera, Sebastian Orchel i Bartosz Pełka nie pojawili się na boisku ani na minutę.
Szczegółowe statystyki poszczególnych graczy znajdują się
w tym miejscu.